נתניה: תגובה מהירה של מד"א הצילה בן 70 שהתמוטט ברחוב

1
697
מד
צילום ארכיון אסף ברזינגר

חייו של בן 70, שככל הנראה לקה בלבו במהלך רכיבה על אופניו ברחוב החשמונאים בנתניה, ניצלו בשל תגובה מהירה של מדא נתניה.  במהלך יום שני התקבלה במוקד מד"א במרחב שרון הודעה על גבר שאיבד את הכרתו (ככל הנראה על רקע לבבי) בזמן שרכב על אופניים ברחוב החשמונאים בנתניה. האיש הועבר במצב קשה לבית חולים לניאדו.

חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר דפיברילטור וכאשר חזר הדופק מפנים לבי"ח לניאדו גבר כבן 70 במצב יציב כשהוא מונשם.

חובש רפואת חירום במד"א אבי דהרי סיפר למערכת נתניה אונליין, כי "כשהגעתי לרחוב ראיתי את הגבר שוכב על הכביש בסמוך לאופניים כשהוא מחוסר הכרה. תוך כדי ביצוע בדיקות רפואיות ראשוניות והתחלת פעולות החייאה דיווחתי למוקד על חומרת האירוע והזנקתי ניידת טיפול נמרץ. ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן תרופות, הנשמות, עיסויים ושימוש במכשיר דפיברילטור למתן מכות חשמל. כעבור דקות ארוכות של פעולות החייאה אינטנסיביות ליבו שם לפעום. הכנסנו אותו לניידת לטיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים להמשך טיפול כשמצבו יציב".

מבית חולים לניאדו הוסיפו, כי "למחלקה לרפואה דחופה בבי"ח לניאדו הגיע גבר כבן 70 לאחר שעבר פעולות החייאה בשטח מצבו קשה, עובר פעולות דחופות לייצוב מצבו בחדר ההלם. בשלב זה נשקפת סכנה לחייו".

במד"א שבים ומדגישים, כי ככל שמבוצעות פעולות החייאה בסמוך לאירוע, כך גובר הסיכוי להציל חיים. הציבור הרחב מוזמן לעבור קורס עזרה ראשונה. בכל מקרה יש ליצור קשר עם מד"א במהירות המירבית.

כתבות נוספות העשויות לעניין את קוראי נתניה אונליין:

ריגלר נתניה מציג מהפיכת קריאה: ספרים בסמארטפונים

נתניה: אחד מכל 10 לא רשם הכנסות כחוק

 

תגובה 1

Comments are closed.