מד”א: מחסור חמור במנות דם מסוג 0

0
12
ניידת התרמת דם תרומת דם תרומות דם
במד"א קוראים לציבור להגיע ולתרום דם. צילום דוברות מד"א

מגן דוד אדום יציב במהלך ארבעת הימים הקרובים עמדות התרמה בכל רחבי המדינ. בשל מחסור חמור במנות דם מסוג O, פונים במד”א לציבור להגיע ולתרום דם מיום ב’ (26.1.2015) ועד ליום שישי (30.1.2015).

הירידה במלאי הדם גורמת לקשיים באספקת הדם לבתי החולים שעלולים להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים. המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O, ובמנות דם עם Rh שלילי מכל הסוגים.

ממד”א נמסר, כי כל תורם דם זכאי לקבל ביטוח דם לשנה, לו ולמשפחתו הקרובה. כמו כן ניתן לקבל פרטים על אתרי ומועדי התרמות דם ברשות הרבים ובתחנות מד”א השונות באתרי ההתרמה המתפרסמים מידי יום באתר האינטרנט של מד”א, בכתובת http://www.mdais.org/dam, בטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) או באפליקציית מד”א ב Play store לאנדרואיד או ב App Store למכשירי אפל. המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מאורגנות (מעל 25 איש) מתבקשים לפנות לטלפון 03-5300402/69.

מנכ”ל מד”א, אלי בין, אמר לנתניה און ליין – ksn, כי  “בימי חורף אלו בהם אנו עדים לירידה משמעותית בכמויות מנות הדם המותרמות ברחבי הארץ, אני פונה וקורא לציבור הרחב לבוא לתרום דם ולתת יד במשימת הצלת החיים, אני חוזר ומזכיר כי מנת דם אחת יכולה להציל את חייהם של שלושה בני אדם. עזרו לנו להציל חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הרפואי הראוי לו ואת הסיוע שלו הוא נזקק.”

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן