מאות נהגים צעירים מנתניה היו מעורבים בתאונות דרכים

0
83
fotolia צילום

בעשור האחרון (2011-2020) התרחשו קרוב לעשרת אלפים תאונות דרכים, במעורבות נהגים חדשים צעירים (עד גיל 19), בתחום העירוני.

מנתוני עמותת אור ירוק עולה, כי בשנת 2020 היו בנתניה 1894 נהגים צעירים חדשים. עוד עולה מהנתונים, כי בעשור האחרון היו מעורבים 245 נהגים צעירים בתאונות דרכים בנתניה. שלוש תאונות היו, ככל הנראה, קטלניות.

מעמותת אור ירוק מסרו, כי בשנת 2021 ישנה עליה דרמטית במספר הנהגים הצעירים שנהרגו בתאונות דרכים. 33 נהגים צעירים נהרגו מתחילת השנה בכבישי ישראל. עליה של 120% בהשוואה לתקופה במקבילה בשנה שעברה, שבמהלכה נהרגו 15 נהגים צעירים.

עוד עולה מנתוני אור ירוק, כי בכל שנה מתרחשות בממוצע 1,300 תאונות דרכים. זאת במעורבות של נהג צעיר (עד גיל 19). 29 בממוצע מתוכן תאונות דרכים קטלניות בהן הרוג אחד לפחות וכ-185 בממוצע תאונות דרכים קשות. בשנת 2020 התרחשו 1,249 תאונות במעורבות נהג צעיר ברחבי ישראל. 29 מהן תאונות קטלניות.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק, מסר. "נהגים חדשים הם חסרי ניסיון אך במקרים רבים בעלי ביטחון מופרז. שילוב קטלני שעלול להוביל לאסון. בכדי לצמצם את מספר הנהגים החדשים המעורבים בתאונות דרכים ולפחית את כמות הנפגעים, חייבים להרחיב את ההסברה אודות הסכנות שבנהיגה. כן להגביר את האכיפה בעיקר באזור מרכזי הבילוי של הצעירים. רק על ידי נוכחות משטרתית בולטת ומרתיעה אפשר יהיה למנוע מהנהגים הצעירים מלבצע עבירות תנועה מסוכנות. כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול ונהיגה במהירות מופרזת".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן