דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

לחץ אוויר לא תקין נמצא ב-50 אחוז מצמיגי רכבים

לחץ אוויר תקין בצמיגים חיוני לנסיעה בטוחה; בבדיקת אור ירוק נתגלה כי ב-50 אחוז מהרכבים בנתניה ו-12 אחוז בעמק חפר לחץ האוויר לא היה תקין

לחץ אוויר לא תקין נמצא ב-50 אחוז מצמיגי רכבים

מתנדב עמותת אור ירוק בודק לחץ אוויר. צילום עמותת אור ירוק

עמותת אור ירוק, בשיתוף חברת “דלק” ביצעו במהלך חג הסוכות בדיקה ברכבים בנתניה ובעמק חפר לקראת החורף. במהלך הבדיקה נבדק לחץ האוויר בצמיגי רכבים.

בנתניה נבדקו 120 רכבים ונמצא, כי בכ-60 מהם לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין. ברחבי עמק חפר נבדקו כ-60 רכבים ורק בשבעה נתגלה לחץ אוויר לא תקין בצמיגים.

במהלך הבדיקה הדגישו המתנדבים, בפני הנהגים, את חשיבות בדיקת לחץ האוויר בגלגלים ובדיקת תקינותם לעיתים תכופות. המתנדבים הסבירו לנהגים את הסכנות הכרוכות בהזנחת בדיקת הגלגלים וכן נתנו להם דגשים אליהם יש לשים לב במהלך הבדיקה, כמו התאמת לחץ האוויר להוראות יצרן הרכב, שנת ייצור הגלגלים ודגשים בנושא החלפת צמיגים.

לחץ אוויר שגוי גורם גם לשחיקת הצמיג, ובנוסף עשוי לגרום לצריכת דלק גדולה יותר, ומעמיד את נוסעיו בסכנה אמיתית. המתנדבים הסבירו כי יש לערוך בדיקה אחת לחודש, משום שלחץ האוויר בצמיג יורד תמידית.

מעמותת אור ירוק נמסר, כי “לצמיגי הרכב חשיבות עליונה משום שהם הגורם המקשר בין הרכב לכביש. לכן, על הנהגים לוודא כי לחץ האוויר בצמיגים תקין, במיוחד לקראת החורף שכן נהיגה בכביש רטוב או בוצי ברכב שבו לחץ האוויר הצמיגים אינו תקין, עלולה לגרום לאובדן שליטה ולסכנת חיים”.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים