להפסיק לעשן

1
117
צילום fotolia

במרכז הרפואי לבריאות הנפש "לב השרון" מתקיים מחקר חדשני לסיוע בהפסקת העישון באמצעות טכנולוגיות חדשות ; ד"ר אייל דהן מחפש מתנדבים הרוצים להפסיק לעשן

המחקר החדשני לסיוע בהפסקת עישון נעשה באמצעות גרייה מגנטית עמוקה, שיטת טיפול זו פותחה על ידי חברה ישראלית – ברינסווי הזוכה להכרה ולהתעניינות בכל העולם. ד"ר אייל דהן, מהמעבדה לגרייה ואפנון מוחי במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון (פרדסיה), מסר לנתניה און ליין – ksn, כי "מדובר בטכנולוגיה חדישה שפותחה בישראל, לטיפול במצבים שונים, בניהם התמכרות. מי שיתאים יוכל ליהנות מהטיפול ללא תשלום".

על השיטה סיפר ד"ר דהן, כי לאחר המהפכה הגנטית שאפיינה את המאה הקודם, אנחנו בעיצומו של עידן המוח האנושי. היכולת להתערב ולהשפיע על פעילות המוח מרתקת וטומנת בחובה אופר נרחב של טיפולים חדשניים.

ד"ר דהן ציין כי אולי זה ישמע מפתיע, אך הפעילות המוחית מושתתת במידה רבה על חשמל. במקביל לטיפולים התרופתיים, אותם רובנו מכירים, הואץ בשנים האחרונות פיתוחן של שיטות גרייה שונות, שמטרתן לעצב ולשפר את הפעילות החשמלית של המוח, ולסייע בטיפול בהפרעות נפשיות ונוירולוגיות. אחת מאלה היא הגרייה המגנטית העמוקה – פיתוח של חברת ברינסווי הישראלית.

ד"ר דהן הסביר איך מתבצעת הגרייה המגנטית העמוקה. לדבריו בשיטה זו חובש המטופל קסדה מיוחדת, אשר באמצעות טכנולוגיה מגנטית מגרה באופן ממוקד את אזור המטרה הנבחר. יעילות הקסדה הוכחה במחקרים מבוקרים ברחבי העולם ובישראל במספר מצבים נפשיים ונוירולוגיות, בין השאר דיכאון, הפרעות חרדה והתמכרות. "מכיוון שאנו יודעים אלו אזורי מוח פועלים באופן התומך בהמשך המצב הלא רצוי, ניתן באמצעות גרייה מגנטית עמוקה להתערבה ו'לתקן' את פעילותם של אזורים אלו".

מועמדים להשתתפות במחקר להפסקת העישון מוזמנים להתקשר לטלפון 09-8980380

ד"ר אייל דהן
ד"ר אייל דהן

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן