דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

יצא בזול

חייל משוחרר, שנאשם כי בדמו פי עשרה אלכוהול מהכמות המותרת בחוק, הצליח להוכיח באמצעות עורך דינו שמכשיר הינשוף לא היה תקין

יצא בזול

(fotolia) אילוסטרציה. צילום

תושב נתניה, חייל משוחרר ונהג חדש (21) נדון בשבוע שעבר ל-11 חודשי פסילת רישיון בגין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים – זאת לאחר שפרקליטו, עו”ד יצחק אבישר, חשף שורה של כשלים ראייתים וחוסר תקינות של מכשיר הינשוף – מה שהוביל להסדר טיעון.

ייצג. עו"ד יצחק אבישר. צילום נתניה און ליין-ksn

ייצג. עו”ד יצחק אבישר. צילום נתניה און ליין-ksn

בחודש אפריל השנה נבדק הצעיר במסגרת בדיקות ינשוף המתבצעות בצורה קבועה בצידי הדרך. בבדיקת הינשוף התברר, כי בדמו היו כ-600 מיקרוגרם אלכוהול, פי עשרה מהכמות המותרת בחוק לנהג חדש. נגד הצעיר הוגש כתב אישום חמור בגין נהיגה בשכרות, ועל סמך הראיות שהוגשו ביקשה התביעה מבית המשפט לשלול את רישיונו של הצעיר למשך שנתיים וכן לגזור עליו קנס ומאסר על-תנאי.

פרקליטו, עו”ד יצחק אבישר, גילה בתיק כשלים ראייתיים, בין השאר, חוסר תקינות של מכשיר הינשוף, בעת הפעלתו. במסגרת הסדר טיעון שנעשה בין הצדדים, הוסכם על תיקון כתב האישום לנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, וכן פסילת רישיון למשך 11 חודשים בלבד – זאת למרות שלחובתו של הצעיר ארבע הרשעות קודמות.

שופטת בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה, מגי כהן, קיבלה את הסדר הטיעון שנעשה בין הצדדים. בנוסף לפסילת הרישיון גזרה השופטת על הצעיר קנס בסך 1200 שקלים.

עו”ד אבישר מסר לנתניה און ליין, כי החשיבות בגזר דין זה רבה: “לא רבים מודעים לכך, שבמקרים רבים בתיקי שכרות, למרות חומרתם, קיימת לעיתים טעות במדידה, אשר גורמת לסטייה משמעותית בין המצב האמיתי לתוצאה הנמדדת. כתוצאה מסטייה זו, שהייתה משמעותית במקרה דנן, זוכה מרשי מנהיגה בשכרות והואשם רק בנהיגה תחת השפעת אלכוהול – לכן הוא לא יצטרך לעבור טסט ותיאוריה מחדש, כתב האישום תוקן והושג בהסדר טיעון עונש מקל”.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

מאמרים נוספים