השר יזהר שי: על הממשלה מוטלת החובה להזרים כספים לבי"ח לניאדו

"לא יכול להיות שבי"ח שמשרת כחצי מליון תושבי נתניה והשרון יהיה רעב לתקציב" - כך אמר שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ יזהר שי, במהלך סיור בבי"ח לניאדו.

0
228
השר יזהר שי:
השר יזהר שי: "לא יכול להיות שבי"ח לניאדו השמשרת כחצי מליון תושבי נתניה והשרון יהיה רעב לתקציב"

"לא יכול להיות שבי"ח שמשרת כחצי מליון תושבי נתניה והשרון יהיה רעב לתקציב" – כך אמר שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ יזהר שי במהלך סיור בבי"ח לניאדו.

שר המדע והטכנולוגיה ח"כ יזהר שי הגיע היום לסיור בבי"ח לניאדו בנתניה. השר התקבל על-ידי הנהלת בית החולים בראשות המנכ"ל מר נדב חן.

השר סייר במלר"ד הנשימתי ובמחלקת קורונה, פגש אנשי ונשות צוות העוסקים מדי יום בטיפול בחולי קורונה וכן את מנהל מחלקת טיפול נמרץ ד"ר מוריס שפירו.

ד"ר שפירו הציג בפני השר את ההבדלים בטיפול בחולים במצב קריטי בין הגל הראשון לגל השני.

ההצלחה הגבוהה באחוזים בבית החולים לניאדו, בעקבות פיתוח פרוטוקולים סדורים שהוכחו כיעילים.

"בגל השני ידענו הרבה יותר מה ניתן לעשות וכיצד ניתן לטפל", אמר ד"ר שפירו והוסיף: עדיין יש מה ללמוד על הנגיף הזה כדי להצליח באחוזים גבוהים יותר".

השר יזהר שי: "ההנהלה הכשרונית נאלצת להלחם במגיפה עם מחסור חמור באמצעים, כתוצאה מהזנחה מרובת שנים של מערכת הבריאות הישראלית"

נדב חן, מנכ"ל לניאדו, הציג בפני השר את האתגרים הרבים איתם התמודד בית החולים בשמונת החודשים האחרונים.

"האתגרים איתם אנו מתמודדים הם גדולים מאד. בראש ובראשונה בנושא הקליני. הטיפול בחולי הקורונה, שמירה על צוותים והכשרת צוותים".

"אולם, לצד זה אנו מתמודדים עם אתגר תקציבי ותזרימי עצום שנוצר בעקבות המשבר. הציפייה שלי מהממשלה היא מתן מענקי איזון לבתי החולים הציבוריים, שלניאדו הוא חלק מהם".

"חלוקה בצורה זהה ושווה למענקי האיזון אותם מקבלים בתי החולים הממשלתיים – כפי שהתחייבו שר האוצר ושר הבריאות, אחרת לא נוכל לסיים את שנת הכספים 2020 בצורה מאוזנת".

השר שי אמר, כי " שמחתי לפגוש הבוקר את הצוות הרפואי המסור של בית החולים לניאדו, שאמון על בריאותם של כחצי מיליון תושבים אך פועל תחת משבר תקציבי חריף".

"ההנהלה הכשרונית נאלצת להלחם במגיפה עם מחסור חמור באמצעים, כתוצאה מהזנחה מרובת שנים של מערכת הבריאות הישראלית".

"מוטלת עלינו החובה להפיק את הלקחים שהמשבר הנוכחי חשף ובאחריותנו להבטיח שאזרחי ישראל מקבלים את הביטחון הבריאותי שמגיע להם".

"אחרי שננצח את המגיפה, מוטלת עלינו החובה למגר גם את ההזנחה. לא יכול להיות שבי"ח המשרת כחצי מליון תושבי נתניה והשרון, יהיה רעב לתקציב"

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן