גרמניה העניקה מדליה של כבוד למחנך הנערץ טומי ברייער

את המדליה העניק למחנך הנתנייתי טומי ברייער, שגריר גרמניה בישראל סטפן זייברט, בשמו של נשיא גרמניה שטיינמאייר. המדליה היא פרס על מצוינות בקירוב לבבות. 

0
2420
טומי ברייער, המחנך הנערץ מהעיר נתניה, מקבל מדליה משגריר גרמניה בישראל סטפן זייברט, בשמו של נשיא גרמניה שטיינמאייר. המדליה היא פרס על מצוינות בקירוב לבבות בין הנוער הגרמני והנוער היהודי - ישראלי.
טומי ברעייר ושגריר גרמניה בישראל סטפן זייברט

את המדליה העניק למחנך הנתנייתי טומי ברייער שגריר גרמניה בישראל סטפן זייברט, בשמו של נשיא גרמניה שטיינמאייר. המדליה היא פרס על מצוינות בקירוב לבבות. 

בימים אלה של גילויי אנטישמיות בעולם, כשגרמניה היא אחת המדינות האירופאיות אשר עומדות איתן לצד ישראל,  העניק נשיא גרמניה פרנק-ואלטר שטיינמאייר למחנך המיתולוגי טומי ברייער – פרס על מצוינות בקירוב לבבות בין שתי המדינות.

הפרס: מדליה שהעניק לו שגריר גרמניה בישראל סטפן זייברט. השגריר זייברט אשר הגיע לביתו של טומי בבנתניה. בטקס קצר העניק לו אישית את האות בשם נשיא הממשלה הפדרלית של גרמניה.

פעילותו של טומי ברייער החלה עת נסע לראשונה לעיר גיסן בגרמניה. גיסן כרתה ברית ערים תאומות עם נתניה. לברעייר הציע מאמן כדורסל, שיצטרף כמלווה לקבוצת הכדורסל של בית ספר שרת. ברעייר סירב בתחילה. כניצול שואה, גרמניה הייתה מחוץ לתחום מבחינתו. אלא, שלאחר מאמצי שכנוע, הוא התרצה.

בנסיעתו זו יצר המחנך הנערץ קשרים עם אישיים בגיסן – העיר המארחת. המקומיים התעניינו בעברו, כניצול שואה.

למעלה מעשרים שנה פועל  ברייער בנושא קירוב הלבבות בין נוער יהודי לנוער גרמני. כאשר, שנה אחר שנה הגיעו  לנתניה משלחות תלמידים מגיסן. שנה לאחר מכן, יצאו משלחות של תלמידים מנתניה לגיסן.

טומי ברייער אף ביקר פעמים רבות בגרמניה להרצות בפני תלמידים ואזרחים גרמניים. בכך, הפך, דווקא בשל עברו כשורד שואה, לשגריר של רצון טוב של נתניה ושל ישראל.

טומי נולד בעיר דברצן הונגריה. בהיותו בן 15, לאחר ששרד את השואה, עלה לבדו לארץ, הגיע לנתניה, כאן למד והתגייס לצה"ל. במהלך כל שנותיו הבוגרות עסק בחינוך ותפקד כמורה וכסגן מנהל בבית הספר התיכון "שרת".  בזמן שהיה מחנך בתיכון וגם לאחר שיצא לגמלאות, טומי עוסק בהנחלת זכר השואה לצעירים, הן בהרצאות לבני נוער בארץ ובגרמניה והן בארגון משלחות לפולין מכל בתי ספר התיכוניים בנתניה ובהם גם מהחינוך המיוחד. למטרה זו הוא פועל לגיוס תרומות, ומאות תלמידים כבר יצאו לפולין בזכות מלגות שחילק.

התואר יקיר העיר נתניה הוענק לטומי בשנת 2012.