דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

חודשה הדרישה לפתיחת מתקני עיריית נתניה בשבת

דיון נוקב בישיבת הקואליציה העירונית בנושא פתיחת מתקני עיריית נתניה ביום שבת; המטרה: ניסיון למציאת דרך ללא חילול שבת

חודשה הדרישה לפתיחת מתקני עיריית נתניה בשבת

צילום באדיבות עיריית נתניה

בישיבת הקואליציה העירונית,  שהתקיימה ביום ראשון דנו חברי מועצת נתניה במספר נושאים ואף שמעו דיווחים על פעילויות שונות, בתחומים שונים, בהם דיווח על פעילויות הנעשות בחופי הרחצה של נתניה, עליהם ממונה חברת המועצה טלי מולנר. אולם, כך נראה, הנושא המרכזי הועלה, דווקא, על ידי סגן ראש העיר, אפרים בולמש, בנושא פתיחת מתקני עיריית נתניה בסופי-השבוע.

למרות האווירה הנעימה בה התנהל הדיון, כשלכולם ברור כי מדובר בנושא רגיש, דווקא גורמים ועסקנים פוליטיים מהסיעות הדתיות והחרדיות שלא השתתפו בדיון ולהם דווח על הישיבה, העבירו מסרים פוליטיים.

בישיבה שהתקיימה בלשכת ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, נכחו מלבד בולמש עצמו גם חברו לסיעה, ארז אבא, משה לוי ממפלגת ש”ס, חברות סיעת “פעימה חדשה”, טלי מולנר וציפי קפל, חברי “למען-נתניה”, אדיר בנימיני ואהרון אורגד וכן חברי “נתניה אחת” אבי סלמה ותרצה גרינפלד. יו”ר מועצת העיר, אלון אלרואי נעדר מן הישיבה.

בולמש פתח בנושא, כשהעלה טרוניות באשר לפעילות פלנתניה בשבת, ודרש כי בחודשי הקיץ המקום יפעל במתכונת מלאה בסופי השבוע. בהמשך הדיון הועלו גם דרישות בנושא היכל התרבות והצורך לפתוח אותו למופעים בימי שישי בערב- כמו גם פתיחת המתנ”סים.

בנושא זה ציין חבר המועצה ארז אבא, כי ברחבי הארץ, בישובים ובערים, כדוגמת פתח תקווה, פועלים המתנ”סים בסופי שבוע, ואילו בעיר הרצליה פועל מועדון נוער עירוני בלילות שישי.

כחלק מהנושא נאמר, כי אירועי שבתרבות הנחשבים למוצלחים יחסית, מיצו עצמם מבחינת היקף משתתפים וגילאים ואינם מהווים פתרון לצעירים ולבני נוער, או לציבור המעוניין במופעים והופעות וכיום נודד לערים אחרות. 

אפרים בולמש נתניה חופשית באמת

אפרים בולמש – נתניה חופשית באמת

חבר המועצה, בולמש, כנתנייתי ותיק ושורשי נזכר במסעדת “הנשיא” במדרחוב אשר נהגה להגיש ארוחות צהריים בשבתות ובבית יוחנן טרם הפך להיכל התרבות, התקיימו מופעים בלילות שישי. ראש העירייה, מרים פיירברג – איכר, דאגה להזכיר כי מסעדת הנשיא, שנוהלה על-ידי משפחה דתית, פעלה במתכונת של בית מלון, בו חובה היה לרכוש את הארוחה מראש.

בישיבה אף הועלתה לבחינת אפשרות המתייחסת לנושא פעילות מסעדות בחופי הים בשבת כחלק מהסטטוס קוו. בישיבה הועלתה הטענה, כי אם זכיינים ימשיכו לסגור את המסעדות בחוף הים צריך לשם האיזון לאפשר את פתיחת חלק מן המסעדות בטיילות למעלה.

הרב משה לחובר - נתניה

חבר המועצה לשעבר הרב משה לחובר

בסופו של דבר הטילו הנוכחים על חבר המועצה אפרים בולמש לנהל שיח עם חבר המועצה לשעבר, הרב משה לחובר, במטרה לנסות להגיע עימו להסכמות בנושא. חבר המועצה, אבי סלמה, הדגיש כי מה שמקובל על הרב לחובר, מקובל גם עליו.

יש לציין, כי חבר המועצה לשעבר משה לחובר הביע בעבר התנגדות מלאה לפעילויות בילוי לבני נוער ולצעירים בשבת. בין השאר טען, כי פעילויות ללא חילול שבת לא יעניינו את הצעירים שאינם שומרים שבת ולתת יד לחילול שבת המוני במתקן עירוני אין הוא יכול.  

גורמים פוליטיים ועסקנים בציבור הדתי – חרדי, כבר הבהירו שאין בכוונתם לאפשר פגיעה ב”סטטוס-קוו” ובקדושת השבת. “עבורנו, מדובר במסלול חד סטרי: כל זכיין שרוצה לסגור את המתקן בשבת בחוף הים זו זכותו ואסור להכריח אותו, אבל לא נאפשר בתמורה חילול שבת במקומות אחרים. לא במתקנים העירוניים על הטיילת ובוודאי שלא בפלנתניה או בהיכל התרבות – ללא הידברות איתנו”.

כתבות נוספות העשויות לעניין:

אהבה נוסח נתניה: החתן בן 92 – הכלה בת 82

נתניה: רומי פריצקי סגנית אלופת העולם בהתעמלות אמנותית

זהירות: דיווחים על נחשי צפע ברחבי נתניה

תגובות

תגובות

תגובת אחת.

  1. כדאי שהתעוררו חברי המועצה שסוגרים את העיר הזו..הצעירים שהם עתיד העיר עוזבים כי אין מה לעשות בה..נשארנו עיר של פנסיונרים ואפילו התיירים לא אוהבים את העיר כי היא “מתה”..והמילה דת יצרה זאת..אני שומרת שבת ולמרות זאת מאמינה בשיוויון.מרים פיירברג הקשיבי לאזרחים..מה שהדתיים עשו לעיר היפה הזו זה אסון..מכל הלב-חבל על הנזק..

    השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים