זמן ההמתנה במיון בלניאדו – בין הקצרים בארץ

0
417
בית חולים לניאדו - נתניה
בית חולים לניאדו - נתניה צילום באדיבות דוברות לניאדו

השבוע פורסם דו"ח משרד הבריאות לשנת 2015 שעסק באופי הפניות לבתי חולים בארץ וכן בזמני השהייה בבתי החולים. מהדו"ח עולה, כי זמן ההמתנה בחדר המיון בלניאדו הוא בין הקצרים ביותר בקרב כלל בתי החולים במדינת ישראל ועומד כיום על 1.9 שעות – זאת לעומת בתי חולים אחרים שבהם זמני ההמתנה נעים בין שעתיים לארבע שעות.

הדו"ח בחן פרמטרים רבים בפעילות המחלקות לרפואה דחופה (חדרי מיון) כמו זמן השהייה, גורם מפנה למיון, גילאי הפונים, סיבות הפנייה ועוד. אולם, הנתון שהוא אולי המשמעותי ביותר עבור המטופלים, הוא זמן השהייה בממוצע בחדר המיון.

כאמור זמן השהייה במיון לניאדו (בממוצע) עומד על 1.9 שעות בלבד – זמן השהייה במיון לניאדו הוא בין הקצרים ביותר בקרב כלל בתי החולים בישראל – לפני בית חולים לניאדו מובילים בית חולים סנט וינסנט, המשפחה הקדושה ובית החולים הסקוטי. על פי הדוח זמן ההמתנה במיון בית חולים בני ציון הוא הגבוה ביותר – מעל ארבע שעות המתנה. בבתי החולים שיבא, רמב"ם אסף הרופא, סורוקה, הכרמל, שניידר, וולפסון הדסה עין כרם ושערי צדק זמני ההמתנה הם מעל שלוש שעות.

בנוסף הציג הדו"ח ממצאים בנוגע לטווחי זמן מוגדרים יותר: 7% מהפונים ללניאדו שהו במיון פרק זמן שלא עולה על 30 דקות בלבד, 16% מהפונים שהו במיון לניאדו עד שעה ו-29% שהו במיון עד שעתיים. מתוך 100% פונים למיון לניאדו היו 23% מטופלים מעל גיל 65 ו-18% פונים מתחת לגיל 18. הדו"ח בחן את עבודת חדרי המיון, ללא התיחסות למיון נשים היות ובמיוני הנשים השונים קיימים פרמטרים אחרים אותם יש לבחון.

מבית החולים נמסר, כי מספר המבקרים במיון לניאדו עומד על כ-84,000 פניות בשנה, נתון שגדל מדי שנה בהתמדה . היקף האוכלוסייה אותה אמור לשרת חדר המיון – כ-300,000 תושבי איזור השרון, לעומת זמן השהייה הנמוך ביותר בקרב כלל בתי החולים מעיד על עבודת צוות יוצאת דופן באיכותה.

פרופ' צבי שמעוני, מנהלו הרפואי של לניאדו מסק למערכת נתניה און ליין, כי "הנתונים הללו לא מפתיעים אותנו. אני מכיר את הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו ויודע מהן האיכויות האנושיות של הצוות הזה. הם עובדים במסירות שלא תאומן, יום ולילה , כדי להקל ככל הניתן על הפונים. העבודה הזו של צוות המחלקה לרפואה דחופה מתבצעת תוך הקפדה על טיפול קליני מקצועי ואיכותי ושימוש בטכנולוגיות הדמיה ובדיקה מהמתקדמות ביותר. אני מברך את הצוות על הישגים אלו ומאמין כי נמשיך לשמור על רמת טיפול כזו גם בעתיד".

זמני ההמתנה בחדרי מיון, מתוך דוח משרד הבריאות
זמני ההמתנה בחדרי מיון, מתוך דוח משרד הבריאות

לכתבות נוספות העשויות לעניין אתכם:

מרפאה לכף רגל סוכרתית נפתחת בלניאדו

מרפאה ראומטולוגית נפתחה בלניאדו

מרכז לכירורגיית שד נפתח בלניאדו