דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

זוכה מהחזקת פסלים גנובים

תושב ישוב הסמוך לנתניה זוכה מחמת הספק מהחזקת פסלים גנובים של הפסל יגאל תומרקין; בית המשפט קבע כי חקירת המשטרה היתה דלה ביותר

שופטת בית משפט השלום בנתניה, הדס רוזנברג שטיינרט, זיכתה מחמת הספק את תושב בורגתה, אשר הואשם בהחזקת פסלי ברונזה גנובים, של הפסל יגאל תומרקין.

מכתב האישום עולה, כי לפני מספר שנים נגנבו שני פסלי ברונזה של הפסל המפורסם, יגאל תומרקין, מבית פרטי בישוב בורגתה, הסמוך לנתניה. בחודש יולי 2012 נראה הנאשם נוהג באזור של אתר ברזלים בקלנסוואה בטנדר, אליו חוברה עגלה ובה היו שני פסלים. עוד עולה מכתב האישום, כי לנאשם לא היה הסבר מניח את הדעת לגבי הפסלים.

התביעה טענה, כי הנאשם הביא את הפסלים למגרש גרוטאות וכי באותו זמן נהג ברכב בזמן פסילה וללא רשיון. הנאשם כפר בהאשמות שיוחסו לו וטען להגנתו, כי הוא מכיר היטב את ערכם של הפסלים ואין כל היגיון שימכור אותם תמורת סכום קטן יחסית, כחלקי ברזל. לטענתו אמנם מכר חלקי ברזל, אך מדובר בשאריות ממפעל חממות ולא בפסליו של תומרקין.

בנוסף טען הנאשם, כי עדותו של אחד מבעלי המגרש מלאת סתירות, נוכח האינטרס שהיה לבעלי המגרש להרחיק את עצמם מהעבירה של החזקת רכוש גנוב. בנוסף נטען, כי יש לזכות את הנאשם נוכח מחדלי החקירה של המשטרה.

שופטת בית משפט השלום בנתניה הדס רוזנברג שטיינרט, זיכתה את הנאשם ומחמת הספק וקבעה, כי למרות שגרסתו של הנאשם איננה נקיה בספקות ותמיהות, חקירת המשטרה היתה דלה ביותר ולא היה בה כדי לשלול את גרסת הנאשם או כדי לספק את החיזוקים הדרושים לגרסתו המפלילה של אחד מבעלי המגרש.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים