התגרשו ואולצו לעבור גט פעם נוספת

2
28

גבר שהתגרש לפני כשנתיים וחזר לחיות עם גרושתו גילה לאחר שנפרד וביקש להינשא לאישה אחרת, שהוא צריך להתגרש מגרושתו פעם נוספת.

עו"ד יצחק אבישר. צילום נתניה און ליין-ksn
עו"ד יצחק אבישר. צילום נתניה און ליין-ksn

בני הזוג, הורים לילדים, ניהלו, לאחר גירושיהם מערכת יחסים. לאחר מספר חודשים עלו, פעם נוספת, יחסיהם על שרטון והם נפרדו.

לפני זמן מה הגיע הגבר לרבנות וביקש אישור להתחתן. אולם, אז נודע לו, כי הוא חייב לעבור הליך שנקרא "גט לחומרה" מגרושתו – על מנת שיוכל לקבל אישור להתחתן עם מישהי אחרת. בית הדין הרבני קבע, כי עד אז אסור הגבר חיתון, כיוון שקיים יחסי מין עם גרושתו, ולכן קיים חשש שבמקרים מסוימים ייחשבו ילדים שיוולדו לגרושה מגבר אחר, ייחשבו כממזרים.

בעקבות הדברים הגיש הגבר בקשה לגט מגרושתו. כשהגיעה הגרושה לדיון שנקבע התברר לה, כי הגרוש שלה לא הגיע לדיון. באמצעות פרקליטה, עו"ד איציק אבישר, הגישה כתב הגנה. בכתב ההגנה טען עו"ד אבישר, כי במידה והגרוש לא יגיע לדיון בעניין, יתבע, בשם האישה, מזונות אישה. הגבר הגיע לדיון הנוסף שנקבע והליך הגט לחומרה הושלם. כעת חופשיים בני הזוג להינשא לאחרים.

עו"ד איציק אבישר, הסביר לנתניה און ליין – ksn, על הליך הגט לחומרה: "גט לחומרה נעשה במספר מקרים ובהם בין יהודים אשר נישאו בנישואים אזרחיים או לחילופין בין יהודי/ה שנישאו לבן דת אחרת וכן בין בני זוג שהיו נשואים, התגרשו והמשיכו לקיים יחסי אישות. על פי הדין, במידה ולא יינתן גט לחומרה, יש חשש שהילדים שיוולדו להם מבני זוג אחרים יחשבו ממזרים".

2 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן