העליון קבע: מארי פיזם רצחה את בתה

1
133
רוז פיזם ז"ל. צילום רפרודוקציה - ארכיון נתניה און ליין

שופטי בית המשפט העליון א. רובינשטיין, ע. פוגלמן וא. שהם, קיבלו ביום חמישי את ערעור המדינה על עונשה של מארי פיזם, שהורשעה בשידול לרצח בתה רוז בשנת 2008. שופטי בית המשפט העליון הרשיעו את מארי פיזם ברצח וקבעו, כי עונש מאסר העולם יישאר על כנו.

לפני שלוש שנים נדונו רוני רון ובת זוגתו, מארי פיזם למאסר עולם. רון הורשע ברצח רוז ואילו מארי הורשעה בשידול לרצח. בעקבות ההרשעה הגישה המדינה ערעור לבית המשפט העליון על פסק הדין. בנוסף רון ופיזם הגישו ערעור אף הם. כאמור ערעורו של רון נדחה ואילו מארי הורשעה ברצח.

בפסק הדין קבע השופט שהם, כי "השתכנעתי כי רוז הפעוטה נרצחה במעשה פשע נתעב שלו היו שותפים המערער, סבהּ של רוז, ובת זוגו, המערערת, אמהּ של רוז. בנסיבות מעוררות צער בחרו השניים להיפטר מרוז באמצעות גרימת מותה והעלמת גופתה, במקום להשקיע את כוחם בחינוכה ובגידולה, או למצער להוציא אותה מן הבית למסגרת שתיטיב עמה".

בהתייחס להאשמות ההדדיות של השניים האחד כלפי השני, הדגיש השופט שהם, כי רון לא היה מבצע את הרצח ללא שותפותה של מארי ומנגד מארי לא היתה מעזה לפגוע בבתה מבלי לתאם זאת עם רון.

עוד קבע השופט" כי "השתכנעתי, כי רוז הפעוטה נרצחה במעשה פשע נתעב, שלו היו שותפים המערער, סבא של רוז ובת זוגו, המערערת, אמה של רוז. בנסיבות מעוררות צער, בחרו השניים להיפטר מרוז באמצעות גרימת מותר והעלמת גופתה, במקום להשקיע את כוחם בחינוכה ובגידולה, ולמצער, להוציא אותה מן הבית למסגרת שתיטיב עמה".

בחודש אוגוסט 2008 סערה המדינה, עם היוודע דבר היעלמה של רוז בת ה-4, אשר נלקחה על ידי סבא, רוני רון, מבית סבתה, אמו של רון, בעיר נתניה. רוז נראתה לאחרונה בתאריך ה-12.5.2008, אולם לרשויות נודע דבר היעלמה רק שלושה חודשים לאחר מכן, בעת שרון ופיזם הגיעו למשטרת נתניה ודיווחו על היעלמותה. במשטרה נפתחה חקירה, אשר העלתה חשדות באשר להעלמותה. זמן מה לאחר מכן הודה רון שהכה את רוז, הכניס את גופתה למזוודה והשליך אותה לירקון בתל אביב. מדינה שלמה עצרה את נשימתה בעת שצוללנים חיפשו אחר המזוודה ואכן המזוודה ובה גופתה של רוז נמצאו.

לאורך כל המשפט טען רון, כי רוז מתה ממכה, לכאורה תמימה וכי מאחורי המכה לא היה תכנון מוקדם. בהכרעת דינם שניתנה בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, קבעו השופטים, שהרשיעו את רון ברצח ואת מארי בשידול לרצח, כי "הנאשמת שידלה והפצירה בנאשם להיפטר מרוז, כשהיא היתה מודע לכוח ההשפעה שלה עליו ולאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית". עוד קבעו השופטים, כי "הנאשם בעקבות ההפצרות הרבות, לאור אישיותו האלימה, וכשלא נמצא עוד מוצא אחר, החליט לגרום למותה של רוז ולהטביעה בירקון, כך שיוכל להיפטר ממנה". רון ופיזם נידונו למאסר עולם.

כאמור בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה, דחה את ערעור רון ופיזם והרשיע את פיזם ברצח.

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן