המטרה: פאריז

0
29
התצלום באדיבות המצולם אביעד סיג'יי

סיפורו האישי של מדריך קבוצות הריצה, אביעד סיג'יי, שגילה את עולם הריצה רק לפני מספר שנים, השיל ממשקלו עשרות קילוגרמים וגם תאונת דרכים קשה לא עצרה אותו.

הוא גילה את עולם הספורט והכושר בעקבות דיאטה שעשה ותאונת דרכים קשה שקרתה לו כשהוא באמצע התהליך. היום, אביעד סיג'י, בעלים של סטודיו בוטיק ומאמן קבוצות ריצה, כבר סימן את המטרה הבאה: השתתפות קבוצתית במרתון פריז. בראיון לנתניה און ליין-ksn הוא מדבר, לראשונה, על הכל.

אביעד עבר להתגורר בנתניה לפני כשלוש שנים – מאז הוא עסוק בלהגשים את חלומו. לתושבי רמת פולג וקריית השרון הוא מוכר הרבה, בזכות, קבוצות הריצה שהוא מדריך.

מי שהכיר את אביעד לפני שנים לארבות, היה מתקשה לזהות אותו היום ברחוב. אל הספורט בכלל ואל הריצה בפרט הוא נחשף בשנים האחרונות. "שקלתי 130 קילוגרמים", הוא מספר: "תחושת העייפות, הכבדות וכאבי הגב שליוו אותי אז הכריעו את הכף עבורי ומצאתי את עצמי מתחיל משטר דיאטה. לאט-לאט התחלתי לשלב פעילות גופנית המתבססת, בעיקר, על אופניים. לקראת אמצע התהליך עברתי תאונת דרכים קשה. דרסו אותי כשחציתי במעבר חציה. ההחלמה הייתה לא פשוטה בכלל, אך ההתעסקות בפעילות גופנית קודם לכן ולאחר הפציעה, חסכו ממני שני ניתוחים שזה כבר יתרון עצום בעיני. היום, אחרי 51 קילוגרמים שהסרתי מגופי ושינוי מחשבתי כולל, אני יכול לומר בפה מלא שהספורט הוא הדבר העיקרי בחיי, עד כדי כך שמבחינתי מדובר בסוג של בילוי".

 איך חוזרים לפעילות גופנית לאחר תאונה כל-כך קשה?

"עם המון רצון ונחישות. את התקופה בה הייתי מושבת בעקבות התאונה, אני פחות רוצה לזכור. ליוו אותי תחושות תסכול על חוסר היכולת להתאמן ועל הקושי הרב. ברגע שהתאפשר לי לחזור, התחלתי עם שחיה ורכיבה על אופניים. אז גם גיליתי כישרון שהיה חבוי היטב בין הקילוגרמים העודפים: היכולת לרוץ".

.מהו כישרון ריצה וכיצד מגלים זאת – דווקא אחרי תאונה קשה כל-כך?

"מצאתי את עצמי מצליח לרוץ מרחקים די ארוכים, ביחס למי שלא רץ במהלך מרבית שנות חייו ובזמנים מצוינים. כמו שאומרים, עם האוכל בא התיאבון ומצאתי את עצמי נרשם לתחרויות ריצה כאלו ואחרות ומגיע למקומות הראשונים. כך התקדמתי לתחרויות למרחקים ארוכים יותר, עד כדי מאה קילומטר וחצי מרתון. ההישגים שלי היו מרשימים. החלטתי לקחת את זה צעד קדימה: ללמוד ולהתמקצע בתחום כי אחרי שהבנתי כמה תרמה לי קבוצת הריצה אליה הייתי רשום ,החלטתי לפתוח אחת כזו בעצמי ולתרום לכמה שיותר אנשים"

אז היום הצלחת להגשים את המטרה שלך ואתה מאמן קבוצת ריצה. מה זה אומר מבחינתך להיות מאמן כזה?

"מוטלת עלי האחריות לשמור על המתאמנים שלי בראש ובראשונה, ולכן אני מלמד אותם את הכל מהבסיס. יש בקבוצה אנשים שרצים שנים וכאלה שמגיעים לרוץ בפעם הראשונה. לכולם, מבחינתי, יש מקום ולכולם המסגרת הזו מתאימה. כמובן שאת מירב תשומת הלב אני מקדיש למתחילים, אני גם צריך מן הסתם לפקח היטב על מנת למנוע פציעות. כל העניין הוא התמדה וכוח רצון. בסוף מתאהבים בזה – כך אני חושב לפחות. בכל מקרה, אנחנו, בניגוד לקבוצות אחרות, מקנים מספר אימוני ניסיון ללא תשלום – כי אחרי אימון ראשון כולם נתפסים, ולכולם כואב. באימון אחד לא לומדים לרוץ, ולכן באימון ריצה ישנה עוד מדריכה חוץ ממני על מנת לתת מקסימום מענה לרצים".

 מדוע החלטת להתמודד, ברמה קבוצתית, דווקא במרתון פריז שיתקיים בעוד פחות משנה?

"מדובר באחד מהמרתונים הגדולים בעולם. רשומים אליו מעל חמישים אלף רצים מכל העולם. הכנה לריצת מרתון מחייבת אימונים הנמשכים תקופה ארוכה. כרגע, רשומים למרתון שבעה מתאמנים מהקבוצה שלי. אנו פועלים להגדלת הקבוצה וצרף עוד מתאמנים. המטרה שלי היא להגיע לתוצאה קבוצתית מרשימה – לא באמת מעניין אותי לאיזה מקום".

מטרה בהחלט ראויה, אך גם יקרה. האם קיים סיוע כספי לקבוצה?

"לא, אין אף נותני חסות או ספונסרים שעוזרים לנו עם ההוצאות. כל אחד משלם על עצמו. ישנה היענות בגלל החוויה הכרוכה בטיול, ולכן אף אחד לא באמת מתעסק בדברים הללו. כמובן שיותר מנשמח אם יהיו ספונסרים בהמשך, אבל זה לא מסוג הדברים שיעצור אותנו".

מהן מטרותיך לעתיד?

"אתחיל, ברשותך, בשאיפה שלי שהיא פשוטה: להמשיך וליהנות ממה שאני עושה. המטרה שלי היא להגדיל את קבוצת הריצה שלי, ואולי לפתוח בעתיד קבוצת ריצה נוספת. חשוב לי להעביר את הידע שצברתי ואת החוויות וההתמודדות עם האתגרים לעוד ועוד אנשים. יש משהו מיוחד בקבוצת ריצה, ולא רק בהיבט הפיזי ובכושר, אלא גם מבחינה חברתית וחווייתית".

עדיין לא הצטרפתם ועשיתם לייק לעמוד הפייסבוק שלנו? זה הזמן: נתניה און ליין – ksn מבית נתניה און ליין

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן