דלג על המודעה

המחוזי קבע: רק נתניה שלנו בפתק ההצבעה

פתק ההצבעה של רשימת רק נתניה שלנו לא יכלול בנוסף את שמו של יוני ג'ורנו, בשל טעות רישומית. יוני ג'ורנו: נדאג שהמצביעים שלנו לא יתבלבלו ויידעו להצביע רק נתניה שלנו

המחוזי קבע: רק נתניה שלנו בפתק ההצבעה

הפתק יכלול רק את האותיות רק ושם הסיעה

רשימת רק נתניה שלנו, בראשות עו”ד יוני ג’ורנו הגישה עתירה לבית המשפט המחוזי בטענה כי ביום הבחירות על פתק ההצבעה בקלפי יופיעו אותיות הרשימה “רק”, לצד שם הסיעה “נתניה שלנו”, ללא שמו של ראש הרשימה יוני ג’ורנו.

ועדת הבחירות בנתניה אומנם לא הביעה התנגדות לעתירה, אולם נציגת פרקליטות המדינה המייצגת את ועדת הבחירות הביעה בבית המשפט התנגדות בטענה, כי גם אם אכן מר ג’ורנו הוטעה ע”י ועדת הבחירות בזמן מילוי טפסי הסיעה, אין זה בסמכותם כעת לאשר או להתנגד לשינוי שם הסיעה.

בפסק הדין כתבה סגנית נשיא בית משפט המחוזי לוד, כבוד השופטת ורדה מרוז: “אכן מדובר במקרה מצער, כעולה מדברי העותר לפיו הוטעה לחשוב שפרטיו ימולאו ע”י אחרים, והדבר לא נעשה. יש להצר על כך שהעותר יוצא נפסד. אולם, על פי הוראות החוק לא ניתן לתקן את הפגם”

במילים אחרות עולה מדבריה של סגנית נשיא בית המשפט, כי גם אם אכן ג’ורנו צודק, ואף ברור לכל כי הוא עלול להינזק כתוצאה מההחלטה, אין באפשרות בית המשפט להתערב ולתת החלטה שיפוטית בנושא.

עו”ד ג’ורנו טען בבית המשפט, כי שמו הוא “המותג”, הציבור מכיר את ג’ורנו מעשייתו הציבורית רבת השנים, ואילו שמו לא יופיע על פתקי ההצבעה, עלול להיגרם לו נזק.

עוד הוסיף ג’ורנו בבית המשפט: “10 שנים בניתי את השם בשתי ידיי, פעלתי למען הציבור במאות מקרים, הייתי מענה 24/7 לפניות שהרשויות לא ענו, הייתי יועץ, פסיכולוג, עו”ד ועובד סוציאלי לציבור, לבוא היום ולומר כי השם שלי לא יופיע על פתקי ההצבעה, זה עלול לפעול לרעתי, אנשים מכירים את השם שלי, עם כל הכבוד את “נתניה שלנו” הקמתי לפני 7 חודשים, והשם שלי הוא כרטיס הביקור שלי..” כך טען ג’ורנו בבית המשפט.

כבוד השופטת מרוז ענתה בתגובה, כאמור, כי עם כל ההבנה ויש אמת בדבריו של ג’ורנו, אין בסמכותו של בית משפט לקבוע אחרת, שעה שנחתמו טפסי הבחירות במשרד הפנים.

העתירה נמחקה ללא צו להוצאות.

 

ג’ורנו מסר בתגובה, כי “אין בלבי על איש, הטעות היא אך ורק שלי, בזמן מילוי חוברת ההרשמה, לא ציינתי את שמי בנוסף לשם הסיעה, היות וחשבתי כי זה משהו שהוא ברור, מסתבר שלא כך, משהבנתי את הטעות, פניתי למר יוסי שמואלי מנהל ועדת הבחירות בנתניה אשר טען כי אין הדבר בסמכותו, והציע לי להגיש עתירה, מר שמואלי הצהיר כי לא יתנגד לבקשה, אולם לצערי עורכי הדין מהפרקליטות סברו אחרת, וטענו כי זה לשון החוק ולא ניתן לשנותו”.

“המשמעות מבחינתי מודיע ג’ורנו היא להמשיך לעבוד כרגיל, אני בטוח כך או כך סיעת נתניה שלנו בראשותי תצליח ותהיה הפתעת הבחירות, שום דבר לא ישבור אותנו, אנחנו חזקים ונחושים, הציבור אוהב אותנו, הציבור צמא לשינוי, הציבור פותח בפנינו ערב ערב את הבית ומארח אותנו, אנחנו חשים את הרוח בחוץ, ואוהבים את מה שאנו חשים.

“אני קורא לציבור לא להתבלבל, ב-30.10.18 ביום הבחירות, להצביע רק “נתניה שלנו”, בפתק הלבן למועצת העיר יש לבחור את הפתקית הנושאת את האותיות “רק” עם שם הסיעה: “נתניה שלנו”, הקדישו לנו 5 דקות ואנחנו נשרת אתכם 5 שנים”.

 

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים