דלג על המודעה

הלמ”ס: ממוצע התלמידים בכיתה בנתניה – 29

הלמ”ס: ממוצע התלמידים בכיתה בנתניה –  29

(fotolia) צילום

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה ביום ראשון, השבוע, נתונים הנוגעים למספר התלמידים הלומדים בכיתות בערים השונות בשנת הלימודים תשע”ד 2012/2013.

מהדוח עולה, כי בנתניה מספר התלמידים הממוצע בכיתות א’-ו’ עומד על 29.1. הערים נס ציונה, טייבה וגבעתיים מובילות עם למעלה מ-30 תלמידים בכיתה, על פי הממוצע. הערים הוד השרון וכפר סבא אחריהן עם ממוצע של 30 תלמידים בכיתה.

ב-30.7 אחוז מהכיתות בנתניה לומדים 33 תלמידים ויותר. גם בנתון זה מובילות הערים נס ציונה וטייבה עם למעלה מ-40 אחוז מהכיתות בהם לומדים 33 תלמידים ומעלה.

עוד עולה מהסקר, כי בכ-20 אחוזים מהכיתות בנתניה לומדים 35 תלמידים ויותר. גם בנתון זה מובילות הערים נס ציונה עם למעלה מ-31 אחוז מהכיתות בהן לומדים 35 תלמידים ויותר וטייבה עם למעלה מ-28 אחוז מהכיתות בהן לומדים 25 תלמידים ביותר.

מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נמסר, כי בחינוך היסודי כרבע מהכיתות כוללות 33 תלמידים ויותר. בפיקוח הממלכתי יותר מ-30 אחוזים מהכיתות כוללות 33
תלמידים ויותר. לעומת זאת, בחינוך הממלכתי-דתי שיעור הכיתות האלה הוא פחות מ-15 אחוזים. עוד נמסר, כי בשנת 2013 ממוצע התלמידים לכיתה בישראל היה הגבוה ביותר מבין מדינות ה-OECD. בחינוך היסודי, רק לצ’ילה (30) וליפן (27) היה ממוצע תלמידים לכיתה גבוה מזה של ישראל (27).

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.