הגג והפנינג המתגייסים הגדול

0
141
הפנינג המתגייסים. נתניה 2014. צילום באדיבות יח"צ העמותה לחינוך בלתי-פורמאלי

הצלחה להפנינג המתגייסים והמתגייסות השנתי, המיועד לבוגרי ובוגרות בתי הספר התיכוניים בעיר, רגע לפני גיוסם לצה"ל, לשנת שירות בהתנדבות או לשירות לאומי. מהעמותה לחינוך בלתי-פורמאלי נמסר לנתניה און ליין-ksn , כי האירוע, המופק מדי שנה על-ידי חברי מועצת הנוער העירונית והמחלקה לחברה ונוער, התקיים השנה במרכז הצעירים של נתניה, הגג.

בכנס, שכאמור התקיים בשיתופם של גורמים רבים, בהם עיריית נתניה, העמותה לחינוך בלתי פורמאלי, מינהל חינוך וחברה, מצילה, האגודה למען החייל וריקושט (קניון עיר ימים), נרשמו שפע של פעילויות חווייתיות בדוכנים שהוצבו – זאת לצד הופעות ומופעים בכיכובם של חברי להקות מועדון הנוער העירוני וכן חברי להקת גרעין הנח"ל הפועל בעיר. בהפנינג, שהתקיים במעמד חברי המועצה הרב משה לחובר ורפי ימין, הדגישו היוזמים והמארגנים את חשיבות ומשמעות הגיוס לצה"ל ולשירות לאומי.

הפנינג המתגייסים. נתניה 2014. צילום: יח"צ באדיבות העמותה לחינוך בלתי-פורמאלי
הפנינג המתגייסים. נתניה 2014. צילום: יח"צ באדיבות העמותה לחינוך בלתי-פורמאלי

טל פדידה, יו"ר מועצת הנוער העירונית, ציינה כי "בימים אלה, בהם מדינתנו ניצבת בפני אתגרים ביטחוניים רבים, קיום של הפנינג מתגייסים המעודד ומעלה את המודעות והחשיבות לשירות משמעותי למען המדינה, חשוב במיוחד. במהלך ההפנינג, על רקע אירוע חטיפת שלושת הבנים וסיום הפרשה הטראגי, שמענו וחשנו את הגאווה העצומה של מסיימי ומסיימות י"ב לקראת גיוסם לצה"ל". בשם המתגייסים דיבר אור ליליאן, בוגר בית הספר אורט ליבוביץ' ובוגר מועצת הנוער העירונית שאמר: "צה"ל הוא המקום אליו נקלטים בני הנוער ואשר עוברים שינוי. נקודת תפנית שכזו בחיים שלנו היא משמעותית. יש לי הזכות להיות חלק מהמערכת הזו, הנמצאת פה על מנת להגן ולשמור על המדינה שלי".

על ההחלטה לקיום האירוע המסורתי בגג, מסר משה קייזלר מנכ"ל, העמותה לחינוך בלתי פורמלי, כי "השנה החלטנו לקיים את האירוע ב"גג" , המקום המנוהל על ידי מחלקת הצעירים העירונית. הסיבה שבגינה החלטנו להעביר את האירוע ממועדון הנוער העירוני למרכז הצעירים, קשורה לחשיבות הרצף בתהליך התמיכה העירונית בתושבי העיר בכל הגילאים. עד הכנס זכו בני הנוער המקומיים מילדותם ועד תום תקופת לימודיהם התיכוניים לקחת חלק במגוון הפעילויות המוצעות להם על ידי המחלקה לחברה ונוער. מתקופת גיוסם ובמהלך תחילת חייהם הבוגרים, הם יזכו לתמיכה עירונית באמצעות מחלקת הצעירים. הפנינג המתגייסים היה גם אירוע ההיכרות והקבלה שלהם ל"גג" המרכז העירוני לצעירים.