ד"ר שריפי: להפריט את משטרת נתניה

1
490
צילום אילוסטרציה של גנב פורץ דלת באמצעות לום
צילום fotolia

משרד עורכי הדין ד"ר ניסן שריפי באמצעות עוה"ד אלעד בוסקילה, עדי ברטוב וד"ר שריפי עצמו, פנה בשבוע שעבר לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בקובלנה חריפה ביותר כנגד תפקודה של תחנת משטרת נתניה, בטיפול בעבירות רכוש, בין השאר בפריצות לבתים, בתי עסק ורכבים.

בקובלנה טענו עורכי הדין, כי "אין זה סוד, כי רבים מאוד מתושבי העיר נתניה וסביבתה אינם מאמינים ביכולותיה של תחנת משטרת נתניה לספק ביטחון ושיטור נאות עבורם, ולא נרחיק לכת באם נציין כי אמון תושבי נתניה רבתי בתחנה זו שואף לאפס".

את טענתם לאי האמון ביססו עורכי הדין על מקרי פריצה רבים לבתי מגורים, בתי עסק ורכבים. לטענתם מקרים אלה לא טופלו כראוי על ידי המשטרה: "עיקר טיפולנו היה בקבלת דמי הביטוח עבור לקוחות משרדנו בגין פריצות אלה, כאשר כל תפקידה של משטרת נתניה במקרים דנן היה להמציא את אותו הפתק המפורסם אודות אישור בדבר הגשת תלונה על פריצה. יצויין, כי אף לא אחד מתיקים פתוחים אלה פוענחו על ידי המשטרה, וכדי ביזיון וקצף".

ד"ר שריפי מסר, כי במשרדו מצויה רשימת לקוחות, אשר לא טרחו לבטח את ביתם או רכבם בגין פריצה, והללו לא טרחו אף להגיש תלונה למשטרת נתניה, ביודעם ובהכירם, בגדר תורה שבעל – פה, את אוזלת ידה של המשטרה המקומית".

ד"ר שריפי הוסיף, כי אכן, סביר להניח שמשטרת נתניה הנפיקה אישורים בגין הפריצה לכל אותם אזרחים שביטחו את רכושם, ובקרוב מאוד מחלקה שלמה בתחנה זו, תעסוק בהנפקת אישורים, ממש כמו חכמי חלם אשר בנו בית חולים מתחת לגשר השבור. טיפול של ממש בתופעת עבירות הרכוש אין ולא היתה בשנים האחרונות בתחנה זו".

עורכי הדין ציינו בקובלנה לשר לבטחון פנים, כי לפני מספר שבועות נפרץ גם ביתו הפרטי של ד"ר שריפי, לטענתם למרות פרטים רבים שנמסרו למשטרה אודות פריצה זו, תחנת משטרת נתניה לא עשתה עד כה מאומה. עוד הוסיפו עורכי הדין: "בינתיים הפורץ חוגג ומי יודע בכמה בתים ועסקים עוד הספיק לבקר, שהרי בעיר נתניה יש לפורצים ולגנבים יום יום חג, ואף פעם החגיגה לא נגמרת".

עורכי הדין הציעו לשר ארדן להפקיע את הטיפול בעבירות הרכוש ממשטרת נתניה ולהעבירה לידי משטרת המחוז, שכן, לטענתם, תופעה זו הפכה כבר להמונית. לחילופין, הציעו עורכי הדין שבמידה שמשטרת המחוז עסוקה וטרודה בענינים אחרים, מן הראוי שהטיפול בעבירות הרכוש בתחומי העיר נתניה וסביבותיה יופרט לתקופת ניסיון לחברה פרטית על פי מכרז.

דובר משטרת מרחב השרון מסר בתגובה, כי "ממשטרת ישראל נמסר כי הוגשה תלונה והיא מצויה בחקירה. תוצאות פעולות השיטור של שוטרי תחנת נתניה ניכרות באמון הרב אותו רוחשים מנהיגי העיר, הקהילות, התושבים, וכפי שעולים במפגשים השונים ובמכתבים המגיעים לידנו".
ממשרדו של השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, לא התקבלה תגובה.

עורך הדין ד"ר ניסן שריפי. צילום דורון זכריה
עורך הדין ד"ר ניסן שריפי. צילום דורון זכריה

תגובה 1

Comments are closed.