ד"ר פסטרנק הצטרפה לסגל הבכיר באגף נשים ויולדות בבי"ח לניאדו

חיזוק משמעותי לאגף נשים ויולדות בבי"ח לניאדו בנתניה – ד"ר יעל פסטרנק מצטרפת לסגל הבכיר באגף; ד"ר פסטרנק, מומחית להריון בסיכון גבוה ובעלת ניסיון רב בתחום היפוך מצג עכוז

0
41
ד"ר יעל פסטרנק. צילום דוברות בית חולים לניאדו

ד"ר יעל פסטרנק הצטרפה לאחרונה לסגל הבכיר באגף נשים ויולדות בבי"ח לניאדו. בוגרת לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון. ד"ר פסטרנק ביצעה התמחות בגניקולוגיה בבי"ח מאיר ותת התמחות ברפואת האם והעובר בטורונטו בקנדה. היא בעלת ניסיון בהיפוך עוברים הנמצאים במצג עכוז. מצג עכוז הינו מצג המייצר סיכון מסוים לאם ולעובר ומסתיים בדרך כלל בלידה קיסרית.

ד"ר פסטרנק תבצע הליכים של דיקור מי שפיר, בדיקות US מתקדמות וכן היפוך עוברים הנמצאים במצג עכוז.

מבית חולים לניאדו מסרו, כי הליך ההיפוך הינו הליך הדורש ידע , ניסיון רב ויכולת קלינית מוכחת. ביצוע הליך ההיפוך מתאפשר החל משבוע 37 להריון. זאת לאחר לידה רגילה ו/או לידה קיסרית אחת. לא ניתן לבצע היפוך לאחר שתי לידות קיסריות. משך ההליך הוא קצר יחסית ועומד על כעשר דקות. ההליך מחייב קשר ישיר עם האישה הנושאת את ההיריון, על מנת לוודא כי לא אגרסיבי אלא מבוצע ברגישות, עדינות וקשב מלא לגופה של ההריונית. במידה וההיפוך לא מצליח בניסיון הראשון, ניתן לבצע ניסיון היפוך נוסף. סיכויי ההצלחה של ההיפוך הינם גבוהים ועומדים על 50% בלידה ראשונה ובין 60% ל70% בלידות מתקדמות.

מרפאת היפוכים הינה חלק ממערך הריון בסיכון גבוה באגף נשים ויולדות בבי"ח לניאדו. האגף המעניק טיפול למגוון רחב של בעיות. בין השאר מחלות רקע של ההריונית, צירים מוקדמים, רעלת הריון, ירידת מים מוקדמת, האטה בצמיחת העובר ועוד.

פרופסור צבי שמעוני, המנהל הרפואי בבי"ח לניאדו, בירך את ד"ר פסטרנק. "אגף נשים ויולדות בבי"ח לניאדו מוביל מזה עשרות שנים מדיניות מילדותית ייחודית, השמה את היולדת במרכז. הריון בסיכון גבוה ומצג עכוז דורשים תשומת לב קלינית מיוחדת לצד רגישות ואמפתיה. אני משוכנע כי ד"ר פסטרנק תעמוד במשימה הזו בכבוד רב".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן