בשם ההגנה

0
105
עומרי בן הרוש בימיו במכבי נתניה. צילום ארכיון: ניר אנשר לנתניה און ליין

עומרי בן הרוש, אקס מכבי נתניה וכיום אחד מעמודי התווך בהגנת מכבי תל-אביב, מאמין שהפעם, נבחרת ישראל, תצליח לעשות את זה.

לפני כשנתיים, כאשר עומרי בן הרוש עבר ממכבי נתניה למכבי תל אביב, לא היו רבים שהאמינו שהמגן, מצוין ככל שיהיה, יהפוך לשחקן כל-כך בטוח בהרכב של האלופה, מכבי תל אביב. בן הרוש, בנחישות המאפיינת אותו, הפך לא רק למגן במכבי תל אביב, אלא גם למגן הבאנקר של אלי גוטמן בנבחרת רגע לפני שהקמפיין של נבחרת ישראל מתחיל, מספר בן הרוש לנתניה און ליין – ksn על תחושת השליחות ועל תחושת ההתחדשות.

 עד כמה הראש במשחק שמצפה לנבחרת ישראל בקפריסין?

"אני, כמו כל אחד ואחד משחקני נבחרת ישראל, מצפה ומייחל למשחק ביום שישי. ישנם כמה סוגים של מתחים. כולנו במתח חיובי וכולנו ממתינים להחלטת המאמן שצפוי להודיע איזה הרכב יפתח במשחק".

 מדובר בקמפיין חדש. לאור כישלון העבר של נבחרות ישראל בקמפיינים הבינלאומיים, מהי התחושה הפעם?

"אנחנו מגיעים, הפעם, הרבה יותר צנועים – בתקווה להעפיל סוף-סוף לטורניר. זה יהיה קשה ביותר, אבל אנחנו אופטימיים ומאמינים שזה אפשרי".

 הניצחון של קפריסין בבוסניה די טרף את הקלפים בבית, כיצד אתם מתייחסים לתוצאה הזו?

"אנחנו מסתכלים על כל התוצאות בבית, אבל אנחנו מתמקדים רק בעצמנו. שום תוצאה לא שווה, אם אנחנו לא נעשה את העבודה שלנו וזה לנצח את המשחקים ולצבור כמה שיותר נקודות בבית. כל מה שקורה מעבר, זה רק בונוס מבחינתנו".

 אתם, השחקנים, מרגישים את המתח והסאגה סביב אפודת השוער הראשון בה אין עדיין מועמד סופי?

"אני מאמין באלי גוטמן, שיקבל את ההחלטה הכי טובה לנבחרת ישראל במשחק מול קפריסין. מי שאלי יבחר, יהיה השוער המתאים ביותר למשחק ביום שישי. כשמדובר במשחק נבחרת, בקמפיינים מסוג זה, ההחלטות חייבות להיות חדות ומותאמות למשחק מול היריבות".

 איך אתה מרגיש מבחינת כושר אישי עד כה?

"בתחילת העונה פתחתי פחות טוב. עכשיו אני בכושר טוב ומרגיש מצוין. יש לי ביטחון מלא ביכולת שלי  לקראת הקמפיין הנוכחי. במידה ואקבל את חולצת ההרכב, לא יהיה מאושר ממני. במידה שלא אקבל את חולת ההרכב, אקבל כל החלטה של המאמן ואחזיק אצבעות לניצחון של הנבחרת".

 האם ניתן לומר, שבקרב שחקני הנבחרת האווירה היא של רצון לנצח בכל מחיר?

"לכל משחק אנחנו מגיעים בכדי לנצח. אף פעם אנחנו לא מגיעים במטרה אחרת. נכון, גם תוצאת תיקו היא תוצאה טובה במקרה הזה, אבל אנחנו באים לנסות ולנצח את המשחק ולפתוח את הקמפיין ברגל ימין".

 האם אתה עוקב אחרי מכבי נתניה?

"הרבה פחות, כי אני ממש מרוכז כרגע במכבי תל אביב ובנבחרת. ראיתי שהם פתחו לא טוב את העונה, אבל לא צריך להסיק מסקנות. עברנו כולנו בסך הכל שלושה מחזורים".

 שיחקת מול נתניה בגביע הטוטו. כיצד התרשמת מיכולת המשחק?

"נכון למשחק באותה עת, מכבי נתניה היא קבוצה מהירה בחלק ההתקפי. היא גם מאוד ממושמעת טקטית, אבל זה היה גביע הטוטו. לטעמי, קשה לקבל אינדיקציה במשחקי גביע הטוטו כמו במשחקי הליגה הרשמיים. מכבי נתניה היא לא הקבוצה הכי חלשה בליגה, ואני בטוח שייקח עוד קצת זמן עד שהקבוצה תתייצב ותתחיל להפגין את יכולתה האמיתית. צריך להבין, שמדובר בפועל בקבוצה חדשה שחזרה לליגת העל. אלה הם חבלי קליטה טבעיים, המצביעים שהקבוצה צריכה עוד קצת זמן להתחבר".