בשל מחסור בדם במד"א קוראים לבעלי דם מסוג O לתרום דם

שירותי הדם של מד"א יצאו בקריאה לציבור הרחב ובמיוחד לבעלי דם מסוג O לתרום דם; זאת בשל ירידה במלאי הדם בישראל

0
93
ניידות דם של שירותי הדם של מד"א. צילום דוברות מד"א

ממד"א נמסר, כי המחסור נגרם בין השאר בגלל הירידה בזמינות האתרים בהם ניתן לבצע התרמות בתקופת הקורונה וגם בעקבות מזג האוויר הקשה הצפוי בימים אלה.

עוד נמסר, כי חשוב לזכור כי לדם אין תחליף וכי כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לתרומתכם. בעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת והירידה במלאי הדם עלולים להיגרם קשיים באספקת הדם לבתי החולים שיכולים להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים.

המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O. במד"א פונים לציבור לבוא לתרום. כל מי שחש בטוב ועומד במדדי משרד הבריאות לתרומת דם, וכן מי שחלפו לפחות 28 יום מחשיפה לחולה קורונה מאומת או ממועד ההחלמה מהנגיף.

מידע על עמדות התרמות דם, אשר יוצבו בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון, באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam או בטלפון 03-9101101.

לפני הגעה למקום ההתרמה רצוי להתעדכן מראש מכיוון שעלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם

בנוסף המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101.

בנתניה יוכל הציבור לתרום דם היום (רביעי) עד השעה 21:00 בתחנת מד"א ברחוב מינץ 7.
מחר (חמישי) תתקיים התרמת דם ברחוב הרב הרטום 37, בסניף בני עקיבא בשיכון ותיקים, בין השעות 16:00 עד 22:00
ביום ראשון תוצב ניידת התרמת דם ברחוב בני ברמן 7, מתנ"ס פולג, בין השעות 15:00-21:00

סמנכ"ל שירותי הדם במד"א, פרופ' אילת שנער, מסרה: "החולים והפצועים זקוקים למנות דם לטיפולים מצילי חיים ועל מנת לשמר את מלאי הדם הנדרש אנחנו זקוקים בכל יום לפחות ל-1,000 תורמים. אנחנו מבקשים מכל מי שיכול לבוא להגיע לאחת מנקודות ההתרמה של מד"א ולתרום דם להצלת חיים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הוסיף: "בתקופה זו אנו עדים לירידה בכמויות מנות הדם שמותרמות על ידי שירותי הדם של מד"א. על מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק, אני קורא לציבור להגיע לנקודות ההתרמה בהן נערכות ההתרמות ולתרום דם".

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן