בחסות המשטרה פונו הסטודנטים הערבים ממעונות מכללת נתניה

המהומה פרצה בעקבות טענות המוחים, כי מספר סטודנטים ישראלים - ערבים השוהים במכללה השליכו, לכאורה, ביצים לעבר מתפללי בית כנסת סמוך וקראו קריאות פרו - פלסטיניות. 

0
1394
צילום: משטרת ישראל
צילום: משטרת ישראל

המהומה פרצה בעקבות טענות המוחים, כי מספר סטודנטים ישראלים – ערבים השוהים במכללה השליכו, לכאורה, ביצים לעבר מתפללי בית כנסת סמוך וקראו קריאות פרו – פלסטיניות. 

מאות מתושבי משה"ב וקריית השרון צרו במשך שעה ארוכה על שערי המכללה האקדמית נתניה בדרישה, לסגירת המעונות. לטענת המוחים, במהלך יום שבת השליכו סטודנטים ביצים לעבר ילדים ומתפללים בבית כנסת של חב"ד הסמוך למקום. עוד טענו המוחים, כי מזה תקופה, עוד בטרם פרצה המלחמה, הם חווים גילויי התנהגות פרו – פסלטינית.

כוחות משטרה שהוזנקו למקום פיזרו את ההפגנה. במשטרה מוסיפים, כי בניגוד לשמועות מהן עולה כי אבוקה שהושלכה גרמה לשריפה, האבוקה כובתה באופן מיידי. דקות ספורות לאחר תחילת המהומה פנתה ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר לנשיא המכללה בדרישה, כי יסגור לעת עתה את המעונות כדי למנוע חיכוכים מיותרים. כמו כן, בשל העובדה, כי הלימודים בכל המכללות והאוניברסיטאות נידחו לפחות בחודש.  במשטרה אישרו, סמוך לחצות, כי כלל המתגוררים במעונות פונו לבתיהם.

סטודנטים המתגוררים במעונות, בהם ישראלים מוסלמיים, מכחישים כל קשר למקרים המדוברים. "כל המכללה מרושתת במצלמות אבטחה. אפשר לראות בקלות הכל. מי שעבר על החוק שירחיקו אותו. יש בינינו שהם ישראלים ערבים הגאים במדינה ומבצעים הסברה למען המדינה שלנו".

פעיל ההסברה הישראלי – ערבי יוסף חדאד: "המקרה בנתניה בו נשמעו קריאות גזעניות נגד כל הערבים הישראלים פשוט דוחה… המלחמה שלנו במלחמה מול ארגון הטרור חמאס – דעאש! זו לא מלחמה של יהודים וערבים. למעשה, החברה הערבית במדינה היא חלק מהמלחמה הזו".

לפרשה התייחס גם פעיל ההסברה הישראלי – ערבי, יוסף חדאד. בדבריו אמר: "המקרה בנתניה בו נשמעו קריאות גזעניות נגד כל הערבים הישראלים פשוט דוחה. שמעתי את הטענות נגד הסטודנטים הערבים במכללת נתניה ואם הן מוצדקות, אז המשטרה בהחלט צריכה לטפל בהם בחומרה ושייענשו גם ביד קשה – אבל אסור ליפול להכללות וגזענות! המלחמה שלנו במלחמה מול ארגון הטרור חמאס – דעאש! זו לא מלחמה של יהודים וערבים. למעשה, החברה הערבית במדינה היא חלק מהמלחמה הזו. יש מעל עשרות קורבנות ערבים בטבח, יש חטופים ערבים, יש קורבנות ערבים מירי הרקטות! יש לא מעט גיבורים ערבים שהצילו חיים של יהודים בטבח ואפילו הקריבו את עצמם".

עוד ציין: "יש לא מעט מיזמים ברחבי הארץ של ערבים ישראלים למען צה"ל ותושבי הדרום. יש גם ערבים ישראלים שעושים הסברה למען המדינה… אל תיפלו להכללות ולגזענות, זה מה שחמאס בדיוק רוצים… שיהיה קרע מבפנים… יש מיעוט קיצוני תומך טרור ומולו המשטרה מטפלת בו ביד קשה וטוב שכך… אבל רוב ערביי ישראל רוצים להיות חלק מהמדינה ורוצים שנחסל את חמאס! חברים, רק שותפות ישראלית זו הדרך היחידה לנצח!".