אמאל'ה, קנאביס?!

1
315
גראס,נוער נתניה
אילוסטרציה. צילום פוטוליה

חבר שלי, ניסים מקריית השרון, קיבל בתיבת הדואר שלו עלון גרפי שחור עם עיטורים מצוירים של עלי מריחואנה. הכותרת אומרת שממש חמש דקות מהבית שלו, העירייה בונה מחסן סמים סודי. את שלוש המילים האחרונות החליט המעצב הגרפי להגדיל ולצבוע באדום מפחיד כזה. לא אדום של עיניים צרובות משמחה, אלא אדום כועס כזה, אדום סחי.

כשניסים פתח את העלון הוא גילה – כך לפחות הוא הבין – שממש ליד "איקאה", אישרה העירייה לחברת לוגיסטיקה בשם "שראל" לבנות מחסן סמים מסוכנים. לפני שחבריי למסיבות הטבע מתחשמלים מאושר ועושים דרכם אל עבר מחלף פולג, חשוב לציין שלא מדובר בקוקה, אסיד, MDMA ושותפיהם הכימיים וההזיתיים. מדובר בקנאביס. רפואי. תרופה שניתנת אך ורק במרשם רפואי ואשר תאוחסן במחסן תרופות מאובטח, בדיוק כמו בהרבה מאוד מחסני תרופות מאובטחים ברחבי הארץ.

אחת הטענות המרכזיות של "משטרת הסחים" בעלון הנ"ל, היא הפחד מהנרקומנים שיסתובבו כעת בין ילדיהם וקרטלי הסמים שיהפכו את נתניה לבירת הפשע והרשע בפעם השנייה בתולדותיה (אחרי שהפסידה תואר זה בכבוד בשנים האחרונות כשהצליחה למתג את עצמה כעיר של ים וכיכרות).

אני באמת מדמיין את היום בו "הנרקומנים" יציפו את רחוב הרצל במרדף הנצחי אחרי קולה ובמבה, הימים בהם "הנרקומנים" יתקלו האחד בשני באמצע הרחוב ויפלו ארצה, ובמקום לקלל האחד את הסבתא רבא של השנייה הם פשוט יחייכו ויעזרו אחד לשני לקום, הימים בהם "הנרקומנים" החייכנים והנוראיים האלה יחנכו את הנוער שלנו לאהוב ולכבד ולא לשנוא ולקנא. הימים שבהם לא נצטרך להתארגן מברוני סמים מזוינים על חומר חרא שכנראה עבר בתחת של גמל ממצרים, ובמקום לפרנס פושעים- גאנג'ה פשוט תעבור בין חברים (לפחות עד שהלגליזציה תושלם ואז נוכל לקנות בעצמנו). מה אני אגיד לכם? ממש אנדרלמוסיה הולכת להיות פה.

חוסר המודעות של "משטרת הסחים" מפחיד אותי כמעט כמו המצב של מכבי נתניה. התקדמנו, השתכללנו, הגענו לתקופה שבה קולורדו, וושינגטון ומדינות אחרות בעולם רק הולכות ומשגשגות בעקבות הלגליזציה שהחלו בעריהן. אלהמקומות בהן הפשיעה ירדה בעשרות, אם לא מאות אחוזים. אלה מקומות בהן מספר תאונות הדרכים ירד דרסטית. הגענו לתקופה היסטורית שבה מפכ"ל המשטרה מודה ומתוודה שמשהו צריך להשתנות בחוקי המדינה בכל הנוגע למעשני הקנאביס, אפילו צה"ל, בכבודו ובעצמו, כבר לא מחמיר כבעבר עם חיילים שהתגלו כמעשני הקנאביס. ינון מגל, תמר זנדברג, יוסי שריד, אנשים פוליטיקה שבאים ואומרים לכם בפנים: ג'וינט הוא אחלה חבר.

איך בתקופה כזאת אפשר עדיין להאמין שקנאביס הוא סם מסוכן? תפתחו גוגל ותחכימו קצת, ריבונו של עולם.

"מחסן הסמים הסודי והמסוכן" שהעירייה מציבה באזה"ת החדש (ומגיע לה על זה שאפו ענק) הוא מחסן לאספקת ובדיקת מריחואנה רפואית. ממנה יצאו משלוחים לסניפי המכירה המורשים ברחבי הארץ. לסניפים הללו מגיעים אנשים עם מרשם מרופא. לא מרשם מראש קרטל הסמים של קרטחנה ולא מנרקומן שרק רוצה "לשתות עוד חשיש". מרשם מרופא. איש מוסמך שאליו אתם הולכים כאשר הילדה חולה בשפעת , שלבעל יש אבנים בכליות או לאישה מיגרנה.

בואו נודה בזה, רבים מאיתנו התנסו בעישון: חלקנו יותר, חלקנו פחות. חלקנו קבועים וחלקנו רק באירועים מיוחדים. חלקנו עישן בעבר וחלקנו יעשן בעתיד. זה בסדר לעשן וזה בסדר לא לעשן. שכל אחד יחיה את חייו, כי הרי אפילו למשטרה כבר לא ממש אכפת כל עוד אתם מעשנים את זה בתוך הבית ולא במקומות ציבוריים. כנראה שזו רק "משטרת הסחים" שמתעקשת לא ליפול בתוך הבורגנות המשעממת של קריית השרון ומחפשת אתגרים מטופשים כאלה ואחרים.

ממנהלי קבוצת הפייסבוק הקוראת לסלק את מחסן הסמים הסודי של נתניה נמסר, כי "לאור פסיקת בג"צ אנחנו לומדים את הנושא וכרגע עצרנו את המחאה המקומית". בואו נקווה שלא מדובר רק בעצירה זמנית, אלא בביטול סופי של הפארסה המטופשת הזו. כי באמת שהבורות הזו מביכה את כולנו.

עדיין לא הצטרפתם ועשיתם לייק לעמוד הפייסבוק שלנו? זה הזמן: נתניה און ליין – ksn מבית נתניה און ליין

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן