אלפי תלמידים מנתניה יצפו בהצגה "אני ישראלי"

ההצגה "אני ישראלי", עוסקת בערכי המורשת והתרבות הישראלית, באתוס הישראלי - ציוני ובישראליות בכלל. בהצגה יצפו כלל תלמידי שכבת ה' בעיר

0
261
צילום מתוך ההצגה
"אני ישראלי" - התיאטרון הארצי לנוער

ההצגה "אני ישראלי", עוסקת בערכי המורשת והתרבות הישראלית, באתוס הישראלי – ציוני ובישראליות בכלל. בהצגה יצפו כלל תלמידי שכבת ה' בעיר.

בימים מורכבים אלה, עולה החשיבות לחדד בקרב התלמידים  את ערכי מדינת ישראל. ערכיה כמדינה יהודית ודמוקרטית, כיבוד ערכי המורשת והתרבות הישראלית , צדק חברתי וערבות הדדית. ברוח התקופה, ייחשפו תלמידי כיתות ה' להצגה "אני ישראלי".

ההצגה "אני ישראלי ' מבית תיאטרון ארצי לנוער, אליה כאמור ייחשפו כל תלמידי כיתות ה' בנתניה השנה, מחברת בין עבר להווה. תמרה, המגיעה מהעבר, משנת 1945, פוגשת את שלומי החי בהווה.  המפגש בין השניים הוא למעשה המפגש בין עברה של ישראל לבין ההווה שלה. שלומי לומד להכיר ולהעריך את העבר האישי. בעיקר, את החיבור השורשי שלו למדינה בה הוא חי. תמרה, מנגד, מגלה מה צופן עתידה של המדינה. כך תמרה ושלומי. השניים מחברים בין עברה לעתידה של המדינה, וממרקים עבורנו את המהות שלנו כישראלים במדינה.

שיתוף הפעולה המלא והאחדות ביניהם , הם שיביאו להצלחת  המשימה המשותפת שלהם, משימה שתאחד אותם ואף תאפשר את המשך קיומה של המדינה.

חדווה כהן, מנהלת סל יישובי במנהל החינוך, הוסיפה למערכת נתניה און ליין – ksn, כי "הצגה זו מחדדת את החשיבות, אפילו את ההכרח, לפגוש את השורשים של המדינה. להכיר את ההיסטוריה ואת עברה, השזורים בתוך שורשינו המשפחתיים – אלה בתוך אלה.  זוהי הצגה שנשענת על רוח הישראליות הרעננה ועל התושייה, המדגישה את 'היחד' , תוך חיבור ושיתוף פעולה".