אישום: הוציא כספים מנשים במירמה

1
95
אילוסטרציה. פוטוליה

כתב אישום המכיל 40 אישומים הוגש נגד אסיר בכלא "רימונים" שהונה 37 נשים והוציא מהן במירמה סכום של כ-60 אלף שקלים ; מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד יורי בבקוב, אסיר בכלא "רימונים" בן 48, בגין עבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, הדחה בחקירה בנסיבות מחמירות והדחה בחקירה. הנאשם קיבל כ-60,000 ₪ מ- 37 נשים אותן הונה באמצעות קשר טלפוני, לאחר שהציג את עצמו כמעוניין בקשר זוגי רציני עימן.

מכתב האישום שהוגש ע"י עו"ד נתנאל בוג'ו, עולה, כי בין השנים 2012 -2015, בעת שהוא מרצה מאסר ממושך בכלא "רימונים", יצר הנאשם קשר עם 37 נשים רווקות, גרושות או אלמנות, שרובן בשנות ה- 50 וה- 60 לחייהן ומיעוטן קשישות המתגוררות בהוסטלים והמתקיימות מקצבאות.

הנאשם פיתח איתן קשר טלפוני, בין היתר תוך הצגת מצג שווא, לפיו מכרים משותפים קישרו בינו לבינן למטרות היכרות. במהלך השיחות, הציג הנאשם בפני המתלוננות שורה של מצגי שווא ושל הבטחות כוזבות, במטרה לרכוש את אמונן ולעורר את חמלתן, והכל במטרה לקבל מהן במרמה סכומי כסף תוך ניצול ציני של טוב ליבן. מספר מקרים הציג את עצמו הנאשם כבעלים של חנות תכשיטים בנתניה וכי הוא מחפש להכיר אישה "למטרות רציניות".

במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום, קיבל הנאשם מהנשים, בעצמו ובאמצעות אחרים, סכום מצטבר של כ-60,000 ש"ח וכן ניסה לקבל מהן סכומי כסף נוספים.

בבקשת המעצר ציין עו"ד בוג'ו כי "המשיב ביצע את העבירות המיוחסות לו מבין כותלי הכלא, מבלי שיהיה בכך כדי להרתיעו, והפעיל רשת ענפה של קשרים על מנת לשים ידו על פרטיהן של המתלוננות. זאת ועוד, המשיב בחר בקפידה את קרבנותיו, וניצל את מצוקת, את טוב ליבן ואת רצונן הכן למצוא בן זוג כדי לקבל את כספיהן במירמה. כפי שעולה מחומר הראיות בתיק גם מקום שהמתלוננות מסרו למשיב כי אין להן אפשרות כלכלית להעביר לו כספים הוא הפעיל עליהן כוחות שכנוע ולחץ על מנת להניען להיעתר לדרישותיו".
מעצרו של הנאשם הוארך עד להחלטה אחרת.

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן