דלג על המודעה

אור ירוק – שדרות בן גוריון רחוב אדום

בפעילות שביצעו מתנדבי עמותת אור ירוק הוזהרו נהגים והולכי רגל שמדובר ברחוב אדום ומסוכן בו אירעו תאונות רבות; להעלאת מודעות הציבור הוצב שלט מתריע

אור ירוק – שדרות בן גוריון רחוב אדום

תמונת ארכיון, שד' בן גוריון. צילום עמותת אור ירוק

מתנדבי עמותת אור ירוק בנתניה, ערכו לאחרונה פעולה מיוחדת בשד’ בן גוריון בנתניה, שמטרתה להעלות את מודעות התושבים ועוברי האורח, כי מדובר ברחוב אדום ומסוכן בו מתרחשות תאונות דרכים רבות.

במהלך הפעילות, הגיעו המתנדבים לרחוב בן גוריון שם הציגו שלט שמזהיר את התושבים כי מדובר על רחוב אדום. השלט נועד להתריע כי שד’ בן גוריון בנתניה, הוא אחד הרחובות שסומנו על ידי אגף התנועה במשטרת ישראל כרחוב אדום – רחוב המהווה מוקד לתאונות דרכים. מעמותת אור ירוק נמסר, כי על פי נתוני המשטרה, בין השנים 2010-2015 התרחשו ברחוב בן גוריון 90 תאונות דרכים, וציון המסוכנות שניתן לו הוא 220.

עוד נמסר, כי בתכנית העבודה של אגף התנועה במשטרה לשנת 2016 העירוני, סומנו על ידה 163 רחובות אדומים ב-25 ערים ברחבי ישראל. כל רחוב קיבל גם ציון משוכלל המתבסס על מספר תאונות הדרכים וחומרתן (תאונה חמורה קיבלה ציון גבוה יותר מתאונה קלה). הרחובות שנכנסו לרשימה ענו על לפחות אחד מקריטריונים הבאים: לפחות שלוש תאונות חמורות בשנת 2015, סך הכול 12 תאונות בשנת 2015, ו-50 תאונות בסך הכול בין השנים 2012-2015.

בין העבירות שצוינו שבגינן התרחשו תאונות הדרכים ברחובות האדומים: אי ציות לרמזור אדום, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, אי ציות לתמרורים, סטייה מנתיב, אי שמירת מרחק, פניה שלא כחוק ועוד.

שמואל אבואב מנכ”ל עמותת אור ירוק, מסר: “רשימת הרחובות האדומים ידועה למשטרה ולרשות המקומית ולכן כדי למנוע את ההרוג הבא חייבים כבר היום להגביר את האכיפה והנראות המשטרתית כדי להרתיע נהגים מלסכן את החיים של כולנו. כשאדם רואה משטרה הוא מורד את הרגל מהגז, לא מתעסק בטלפון הסלולארי ונוהג באופן אחראי ורגוע יותר. המדינה חייבת להאיץ את תוספת הניידות למשטרה גם לאכיפה בתוך הערים. אסור להמתין לתאונה הבאה”.

אופירה חסיד

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

כתבות אחרונות של אופירה חסיד (כתבות נוספות של הכותב)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים