98 מעורכי הדין החדשים – בוגרי המכללה האקדמית נתניה

1
39
צילום fotolia

רק 70% מבוגרי המכללה האקדמית עמדו בבחינות הלשכה; מדובר בירידה חדה ביחס לשנת 2013 בה 81% מהנבחנים עברו.

בטקס הסמכה חגיגי הצטרפו בשבוע שעבר ללשכת עורכי הדין למעלה מ-1300 עורכי דין חדשים, אשר עברו בהצלחה את בחינות ההסמכה, מהם 98 בוגרי המכללה האקדמית בנתניה.
את השמחה ליוו קולות צורמים אודות ירידה באחוז המתמחים שעברו את בחינות ההסמכה שהתקיימו בסוף חודש אוקטובר האחרון.

רק 70% מבוגרי המכללה האקדמית עמדו בבחינות הלשכה; מדובר בירידה חדה ביחס לשנת 2013 בה 81% מהנבחנים עברו

על פי הנתונים של לשכת עורכי הדין, אחוז הנבחנים שעברו את בחינת ההסמכה ממכללת נתניה עומד על 70% עם ציון ממוצע של 68.6, כאשר הציון העובר היה 65.

ברשימת המכללות הניצבות לפני מכללת נתניה עומדת מכללת ספיר בראש הטבלה, עם 100%, אחרי מכללת ספיר המרכז הבינתחומי עם 96% הצלחה, 83% מבוגרי המכללה למינהל עמדו בהצלחה בבחינה. אחריהן ממוקמת מכללת נתניה, כאמור עם 70%.

התוצאות הללו שונות מהתוצאות, אשר פורסמו לאחר בדיקת הבחינות, על פיהן מכללת נתניה ניצבה במקומות האחרונים עם 62% הצלחה. התוצאות שונו בעקבות ביקורות על לשכת עורכי הדין ועל שינוי הבחינות, מבלי לאפשר לנבחנים להתכונן אליהם כראוי וכן על הקושי בבחינות.

סטודנטים שניגשו לבחינה הגדירו את הבחינה כסיוט. בעקבות הדיווחים על השינוי בבחינות ועל הקושי, קראה לפני כחודש ועדת החוקה לשרת המשפטים לקבוע, כי ציון 60 יהיה ציון עובר ולא 65. ועדת החוקה קיבלה עדויות ותלונות של נבחנים, אשר דיווחו, כי הבחינה היתה מכשילה וקשה יותר מקודמותיה. נודע, כי בעקבות התלונות נמחקו מספר שאלות שעליהן הצביעו המתלוננים. ואכן בעקבות מחיקת השאלות הבעייתיות העלתה את אחוזי המעבר של מכללת נתניה מ-62 אחוזים ל-70. גם הנתון העדכני מהווה ירידה באחוזי ההצלחה בהשוואה לשנים הקודמות בהן אחוזי ההצלחה עמדו על 75 אחוזים.

יוני ג’ורנו, אשר סיים את לימודיו בפקולטה למשפטים של המכללה האקדמית בנתניה, שימש כיו”ר אגודת הסטודנטים במכללה ועומד כעת לפני בחינות ההסמכה, סיפר לנתניה און ליין, טוען כי בעקבות אחוז נרשמים נמוך הוגמשו תנאי הקבלה בכל מוסדות הלימוד האקדמיים בארץ. לדבריו נאלצו המוסדות האקדמים להתמודד עם יותר סטודנטים שהגיעו ל”וועדות לענייני תלמידים” לאחר שהממוצע המצטבר שלהם בשנות הלימוד הראשונות היו מתחת ל-65″. הגמשת תנאי הקבלה והסלחנות כלפי ציוני תלמידים, הם אלה שלדבריו, הביאו לנפילה בתוצאות הבחינות ללשכת עורכי הדין.

“בעבר נלחמתי על כל סטודנט שהגיע לוועדה על מנת שלא יופסקו לימודיו. כיום אני מסכים עם ההחלטה הכואבת להפסיק את הלימודים של הסטודנטים שסיימו שנה א’ עם ממוצע הזוי של 51 ועם נכשלים כמעט בכל הקורסים”. ג’ורנו הוסיף, כי בשנת 2013 אחוז העוברים בבחינות הלשכה ממכללת נתניה עמד על 81 אחוזים, נתון שהציב את מכללת נתניה בין המקומות הראשונים בקרב המכללות.

דיקן הפקולטה למשפטים במכללת נתניה, פרופ’ סיני דויטש, מסר לנתניה און ליין – ksn, כי הפרסומים שמופיעים לגבי התוצאות הם לא מדויקים: “המבחן כולו אמריקאי, בן 100 שאלות ויש תמיד תשובה אחת נכונה. מאחר והם לא מדייקים, אין כמעט מועד שלא פוסלים בו שאלות. מאחר והציון העובר הוא 65, יש רבים שהיו על סף מעבר. לשכת עורכי הדין לא מוכנה לפרסם את התוצאות האמיתיות, מדוע? לדעתי יש להם אינטרס לא לפרסם. הם רוצים להציג את עצמם כמי שעושים מבחנים מאד קשים, אבל אם היו נתונים אמיתיים, היה מתברר שהנתונים טובים יותר. אני מניח שעל פי הנתונים האמיתיים נכשלו 20 אחוזים, שזה סביר מאד. אנחנו מבחינת הציונים נמצאים כבר שנים מיד אחרי המכללה למנהל. אני חושב שבסך הכל רוב המכללות הן הרבה יותר נמוכות מאיתנו. לפי כל אמת מידה אנחנו לא נמצאים במקום הכי טוב בעולם, אבל בהחלט במקום טוב”.

מלשכת עורכי הדין נמסר, כי בשל תקלה אדמיניסטריבית חל עיכוב בפרסומם. “לעניין טענותיו של פרופ’ דויטש נאמר רק שהפוסל במומו פוסל” נמסר מדוברות לשכת עורכי הדין.

תגובה 1

  1. יגעת ומצאת תאמין! מי שחושב שיכול 4 שנים לעשות קייטנה ולעבור את מבחני הלשכה.. אז הנה התוצאות.. שם המשחק הוא התמדה והשקעה. וזה לא הופך ונהיה קל יותר עם השנים, נהפוך-הוא

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן