30 חודשי מאסר לשב"ח שביצע מעשה מגונה בצעירה

0
4
אילוסטרציה. פוטוליה

מראד עצפור, תושב הרשות הפלשתינית, נדון השבוע ל-30 חודשי מאסר בפועל בגין מעשה מגונה שביצע בצעירה בנתניה, שהייה בלתי חוקית בארץ והתחזות לאחר. הנאשם עבד בתקופה שבין יוני 2013 לנובמבר 2014 בבית קפה במרכז נתניה, מבלי שהיה בידו אישורי כניסה או שהייה בישראל.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם קיבל מאחר תעודת זהות ועל גביה הודבקה תמונתו של הנאשם, על מנת להתקבל לעבודה שלא כדין.

הנאשם התגורר בבניין דירות בנתניה. בשכנות לו גרה צעירה הגפה. בתאריך ה-13.11.14 אירחה הצעירה חברים בדירתה. לאחר שעזבו הלכה לישון. הדירה לא היתה נעולה. הנאשם הגיעה לדירה, הבחין שהדלת היתה מעט פתוחה ונכנס פנימה. הוא ישב בצמוד לצעירה שישנה ונגע בה בגופה, נישק אותה בפניה, בצווארה, בבטנה ובחזה.

הצעירה התעוררה בבהלה ובצעקות, דרשה מהנאשם לעזוב את הדירה. בתגובה סימן הנאשם לצעירה שתהיה בשקט ויצא מהדירה.

עוד עולה מכתב האישום, כי "בנסיבות אלו הנאשם ביצע מעשה מגונה במתלוננת, תוך ניצול מצב של חוסר הכרה או מצב אחר המונע ממנה התנגדות, וזאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים.

מתסקיר, שנערך לצעירה, עולה, כי נגרם לה נזק נפשי ניכר כתוצאה ממעשיו של הנאשם, מלווה בתחושות אימה ופחד. היא חזרה לגור בבית אמה והיא אף מתמודדת עם קשיי תפקוד בעבודה.

שירות המבחן שבדק גם את הנאשם, התרשם, כי הנאשם מרחיק עצמו ממעגל הפגיעה ואינו מכיר בקיומה של בעיה בתחום המיני. הוא אף טען שאינו זקוק לטיפול. שירות המבחן המליץ לגזור על הנאשם עונש מאסר בפועל לצד פיצוי לצעירה.

פרקליטו של הנאשם טען, כי הנאשם ללא עבר פלילי, מטופל בהורים עם בעיות רפואיות וכי יש לתת משקל ממשי לעובדה שהנאשם נטל אחריות למעשיו. עוד לטענתו עבירת המין בוצעה ללא תכנון מוקדם, אלא תוך ניצול מצב רגעי. הפרקליט ביקש מבית המשפט להתחשב במצבו של הנאשם ולהקל בעונשו.

שופטת בית משפט השלום בנתניה, הדס רוזנברג-שיינרט, קבעה בגזן הדין, כי "התנהגות הנאשם פגעה בצורה מהותית במתלוננת והותירה בנפשה צלקות. בנסיבות אלה שומה על עונשו של הנאשם לכלול בחובו מרכיב של פיצוי לקורבן העבירה. זאת הן כדי להקל על הליך שיקומה של המתלוננת והן על מנת להבהיר למתלוננת כי הפגיעה בה, עמדה לנגד עיני בית המשפט בעת גזירת הדין".

השופטת גזרה על הנאשם בנוסף ל-30 חודשי מאסר בפועל, 23 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי בסך 12 אלף שקלים לצעירה.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן