3.5 שנות מאסר למתווך דירות שרימה עולים מצרפת

1
140

אנדריי פיטוסי מתווך דירות הציע למכור לעולים מצרפת דירות שלא עמדו למכירה; ברמיה הוציא פיטוסי מלקוחותיו למעלה ממיליון שקלים ; פרקליטו עו"ד גיא מימון שוקל להגיש ערעור על העונש

בית משפט השלום בנתניה, דן השבוע את אנדריי פיטוסי (54), מתווך דירות מנתניה, ל-3.5 שנות מאסר בגין מרמה וזיוף. בעשרה אישומים שהוגשו נגדו נפרסים מעשיו של פיטוסי. על פי האישומים במהלך השנים 2012-2013 הציע לעולים מצרפת לרכוש דירות בתיווכו, במחיר מוזל, תוך הצגת מצג שווא לפיו מדובר בדירות שעוקלו על ידי הבנקים ולכן הן נמכרות על ידי כונס נכסים במחיר זול משמעותית ממחירן בשוק. בנוסף הציג עצמו כעובד עם עורך דין, שמתאם עבורו את רכישת הדירות דרך בית משפט וכונס נכסים.

פיטוסי העביר לעולים מצרפת, "שרכשו" באמצעותו דירות, מכתבים שזייף מבית המשפט ומכונס הנכסים. פיטוסי אמר למבקשים לרכוש דירות, כי על מנת להוציא את עסקת הרכישה לפועל עליהם לשלם דרכו לעורך דין עשרה אחוזים מערך הדירה ובנוסף עליהם להעביר דרכו המחאה נוספת בסך עשרה אחוזים מערך הדירה לכונס הנכסים.

לקוחותיו של פיטוסי, העבירו לו כמיליון וחצי שקלים, אך לא קיבלו כל תמורה עבורם. כשפנו אליו וביקשו לבדוק מדוע הרכישה לא מתקדמת דחה אותם וטען, כי העסקאות מתעכבות בשל עומס בבתי משפט. בהמשך אף הפסיק לענות לפניותיהם ועזב את הארץ למספר חודשים באמצעות דרכון מזוייף.

באישום נוסף עולה, כי הנאשם לא דיווח לרשויות המס בשנת 2012-2013 על סכום של למעלה משני מיליון שקלים וכי הנאשם פעל במרמה, עורמה ותחבולה על מנת להתחמק ממס.

פרקליטו של הנאשם, עו"ד גיא מימון, טען בבית המשפט, כי הנאשם נקלע לקשיים שהובילו אותו לפנות לשוק האפור ולשלם חובות. עוד טען עו"ד מימון, כי הנאשם החזיר 38 אחוזים מהכסף שנלקח: "מדוע שאדם כזה אם כל יהבו לקחת את הכספים והוא יודע להתחמק מהם, מדוע שיחזיר את הכספים האלה? זה מראה על דפוס פעולה שהוא לאו דווקא של אדם שנמצא בתוך כוונה לכבות את השריפות. היום הוא נותר ללא כלום".

הנאשם, שהודה בעבירות המיוחסות לו, לקח אחריות והביע צער על מעשיו: "אני מתבייש מאד, זה בכלל לא מתאים לי, בחיים לא נכנסתי לבית משפט ולתחנת משטרה, זה לא מתאים לי, אני מתבייש, זאת הפעם הראשונה שאני מדבר. אני הייתי באמת תחת איום ולא עמדתי בלחץ הזה".

סגן נשיא בית משפט השלום בנתניה, חגי טרסי, קבע בגזר הדין, כי "מעשיו של הנאשם חמורים ומחייבים מענה עונשי מכביד בדמות עונש מאסר ממושך. מסקנה זו מתבקשת לנוכח מכלול מרכיבי החומרה אשר כרוכים במעשיו של הנאשם. במשך תקופה ארוכה, אשר נפרשה על פני למעלה משנה, ניצל הנאשם את מערכת קשריו האישיים והקצועיים, על רקע עבודתו ארוכת השנים כמתווך נדל"ן בקרב בני הקהילה הצרפתית בנתניה, ביצע סדרה ארוכה של מעשי תרמית מתוכננים ומתוחכמים כלפי מכריו וגזל מהם סכומי כסף נכבדים, המצטברים לכדי למעלה ממיליון שקלים".

עוד קבע השופט טרסי, כי "הנאשם השקיע בפעולות המירמה זמן רב, פיתה את קורבנותיו בדרכי עורמה ופרש בפניהם הבטחה כוזבת למחירים נוחים ולרווח כספי קל".

השופט טרסי התחשב, מנגד, בנסיבות חייו הלא פשוטות של הנאשם, שהוא אב לשמונה ילדים, ודן את הנאשם ל-42 חודשי מאסר בפועל, בניכוי ימי מעצרו, 18 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי בסך למעלה ממיליון שקלים לעולים מצרפת שנפלו קורבן למעשי המרמה.

עו"ד גיא מימון מסר לנתניה און ליין – ksn, כי "פיטוסי בן 54, אב לשמונה ילדים, היה מתווך ידוע בעיר שעסק בתחום במשך שנים רבות ביושרה ותוך מתן שירות הטוב ביותר ללקוחותיו. הוא הודה בעבירות המיוחסות לו מיד עם חקירתו במשטרה. הוא פתח את סגור לבו וגולל את סיפור הדרדרותו הבלתי נתפס, של אדם שכל חייו התנהל באופן נורמטיבי ועשה רק טוב, ואשר מצא את עצמו במבוך בלתי פתיר של חובות ענק לנושים, שהובילו אותו לתהום הנשייה ולעשיית מעשים שמעולם לא חלם ודמיין שיעשה. הכל על מנת להתמודד עם הלחץ האדיר שהופעל עליו והידיעה שמפעל חייו, משפחתו ושמו הטוב קרסו לנגד עיניו. פיטוסי הביע חרטה מעומק הלב כבר בחקירתו. הוא מצר על הפגיעה שפגע במתלוננים וכולו תקווה שיבוא יום והוא יצליח לקום על רגליו ולהשיב את אשר לקח. ההגנה שוקדת בימים אלו על גזר הדין ותשקול הגשת ערעור לעניין העונש".

מייצג עו"ד גיא מימון
מייצג עו"ד גיא מימון

תגובה 1

  1. בגלל עשבים שוטים מאות רבות של מתווכים ויועצי/יות נדל"ן שעובדים כ"כ קשה לפרנסתם שמם ואמינותם נפגעים.
    צריך להחמיר בענישה של הנוכלים בכלל ונוכלי הנדל"ן בפרט , למען יראו וייראו!!!

Comments are closed.