28 חודשי מאסר לגבר שתקף את בת זוגו לשעבר

בית משפט השלום בנתניה גזר על גבר שתקף את בת זוגו לשעבר 28 חודשי מאסר בפועל; לחובתו של הנאשם הרשעות קודמות באלימות במשפחה ומאסרים ממושכים

0
92
אילוסטרציה. פוטוליה

תושב האזור, בשנות ה-30 לחייו, נדון ל-28 חודשי מאסר בגין אלימות כלפי בת זוגו לשעבר.

מכתב האישום עולה, כי הנאשם, הגיע לביתה של בת זוגו לשעבר, כשהוא שיכור. נכנס לבית בניגוד לצו שהוצא נגדו והחל במסע התעללות, תוך שימוש באלימות פיזית קשה ואיומים על חיי האישה וילדיהם. כל זאת בנוכחות ילדיהם של בני הזוג.

עוד עולה, כי הנאשם כלא את האישה והילדים הצליף בה והכה אותה, החזיק סכין ואיים להרוג אותם. בנוסף הכה את בתו הקטינה כשניסתה להגן על אמה. הנאשם לא שעה לתחנוני גרושתו וילדיו, שביקשו ממנו להפסיק ולעזוב את הבית.

למחרת חזר הנאשם ואיים עליה שלא תתקשר למשטרה. למרות זאת אזרה האישה אומץ והזעיקה את המשטרה. בין השאר איים הנאשם על בת זוגו, כי גם אם ירצה מאסר בן שנה-שנתיים, ישוב וימצא אותה, ויחתוך אותה "ידיים לבד רגליים לבד".

לנאשם שבע הרשעות קודמות, ארבע מהן בגין אלימות נגד בת זוגו. הנאשם הודה במעשיו, הביע צער על התקיפה וטען להגנתו, כי מול אחרים הוא לא נוהג באלימות, אך האישה שנים מתגרה בו, מאיימת עליו וגורמת לו להתפרץ. בנוסף הודה הנאשם, כי הוא אימפולסיבי, בעיקר כשהוא שותה וכי הוא נאלץ להגיב כלפיה כי גם היא נהגה באלימות.

שופטת בית משפט השלום בנתניה, מרב גרינברג, קבעה בגזר הדין, כי "התמונה המצטיירת, אם כן, היא של עבריין אלמ"ב רצידיוויסט ומסוכן. הרשעה רודפת הרשעה, הנאשם נדון למאסרים. תנאים שהוטלו נגדו, חלקם ממושכים, לא הרתיעו אותו, כך גם גירושיו מהמתלוננת. בכל אלו ובשנים שחלפו, לא היה כדי לשנות מדפוסי התנהגותו האלימים ומהתמכרותו לטיפה המרה".

בנוסף קבעה השופטת גרינברג, כי "הנאשם סירב להשתלב בהליך טיפולי, כשמתיק לתיק רף האלימות שבו נוקט והתנהלותו שלוחת הרסן הולכים ומסלימים".

בנוסף ל-28 חודשי מאסר, גזרה השופטת גרינברג על הנאשם 16 חודשי מאסר על תנאי.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן