22 חודשי מאסר למי שעמד בראש ועדת שרונים

1
35

בית משפט השלום בנתניה גזר על יצחק שאולי מי שהיה יו"ר ועדת שרונים מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך 300 אלף שקלים; זאת בגין עבירות של מירמה, הפרת אמונים ולקיחת שוחד. שאולי שהיה יו"ר הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה שרונים בשנים 98 עד תחילת 2004, הורשע שלקח מכספי הוועדה לידו וכי במהלך השנים הללו, במספר הזדמנויות לקח כספים, אשר הועברו אליו על פי דרישתו, עבור הוצאותיו הפרטיות הכוללת תשלום, בין היתר, עבור דוחות תנועה וקנסות, חשבונות טלפון, שירותי כביסה וכן תשלומים עבור השימוש בכבלים בחדר המלון.

בנוסף במהלך השנים 2001 עד 2004, במספר הזדמנויות שלח שאולי את עובדת הוועדה לערוך עבורו קניות של תרופות ומצרכים, אשר שולמו, בהוראת הנאשם, מקופת שרונים. גם התשלום עבור המוניות לנסיעת העובדת לקניית התקופות, שולמו מקופת שרונים, בהוראתו. עוד עולה, כי במספר הזדמנויות נשלחה העובדת לנקות את דירתו במלון כרמל בנתניה וכי התשלום עבור המוניות לנסיעות אלה שולם מתוך קופת שרונים.

באישום נוסף הורשע הנאשם בנטילת שוחד של למעלה מ-175 אלף שקלים מיזם, זאת בתמורה לשינוי יעוד של נכס, אשר היה בבעלות היזם. באישומים נוספים הורשע שאולי בעבירות נוספות של מירמה והפרת אמונים.

בהסדר טיעון שנעשה בין פרקליטיו של שאולי לבין התביעה סוכם, כי שאולי ירצה עונש מאסר בן 22 חודשים, יוטל עליו מאסר על תנאי וכן קנס בסך 300 אלף שקלים. עוד הוסכם, כי שאולי יחל את ריצוי המאסר לאחר חופשת הפסח השנה.

שופט בית משפט השלום בנתניה, חגי טרסי, קבע בגזר הדין, כי "הנאשם ביצע רצף של עבירות בתחום השחיתות הציבורית, תוך ניצול מעמדו ותפקידו להפקת רווחים אישיים".

בנוסף קבע השופט טרסי, כי "כתב האישום תוקן אמנם באופן משמעותי לקולא על יסוד קשיים ראייתיים שהתגלו במהלך שמיעת הראיות, אך מדובר עדיין בכתב אישום חמור, אשר מעיד על כשל מתמשך בהתנהלותו של הנאשם במסגרת מילוי תפקידיו הציבוריים, ולא על מעידה חד פעמית".

"מדובר אף בעבירות אשר עימן דרך כלל קלון. מדובר במי שביצע עבירות במהלך כהונתו הציבורית ומתוך זיקה ברורה אליו וניצול מעמדו הציבורי. מעשים אלה נגועים בפגם מוסרי ועל כך בהתאם להסכמה שגובשה, אני קובע, כי במעשיו של הנאשם דבק קלון" קבע השופט.

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן