13 וחצי שנות מאסר למורשע בהריגה של יצחק אלגבי ז"ל

0
222
צילום פוטוליה

שופטי בית המשפט המחוזי בלוד, מנחם פינקלשטיין, ליאורה ברודי ורמי אמיר, גזרו היום (שני) על האדי מוסא (23), 13 וחצי שנות מאסר בפועל בגין הריגה של יצחק אלגבי ז"ל, תושב אביחיל, אשר הפתיע פורצים ונהרג.

כזכור הנאשם יחד עם צעירים נוספים הגיעו בחודש אוקטובר 2014 ליישוב אביחיל לבצע פריצות לבתים, זאת למרות שלא היה בידם אישור שהיה בישראל. לצורך ביצוע הפריצות התקשר אחד הצעירים לאדם בשם מרואן וביקש ממנו תמורת 300 שקלים להסיע את השלושה למקום סמוך ליישוב אביחיל.

מרואן אסף את השלושה מטייבה ובשעה 18:30 הוריד אותם בסמוך ליישוב. השלושה והנאשם בהם החלו לחפש מקום לפרוץ אליו. בידיהם היו כלי פריצה. תחילה ניסו לפרוץ למשק ברח' השומר, אולם האזעקה החלה לפעול והם ויתרו.

הם המשיכו לכיוון המשק של אלגבי ופנו ליחידת הדיור. אחד הצעירים פרץ את החלון, נכנס פנימה ופתח את הדלת לשניים האחרים. באותו זמן הגיע אלגבי ליחידת הדיור והפתיע את הפורצים. במקום התפתח מאבק.אחד הצעירים, עומר אבו דקה, שממתין עדיין לגזר דינו, דקר באמצעות מברג את אלגבי בחזהו ואילו האדי מוסא חבט בראשו של אלגבי עם מברג.

לאחר שאלגבי נפל נמלטו השלושה, תוך שהזעיקו את מרואן שיסיע אותם משם. מרואן הסיע אותם למסעדה בבקה אל גרביה, שם אכלו ולאחר מכן ביקשו שיסיע אותם לחדרה, כדי שיוכלו להמשיך ולבצע פריצות נוספות. לאלגבי נגרמו חבלות קשות וזמן קצר לאחר מכן הוא נפטר.

בעקבות הסדר טיעון שנעשה בין הצדדים, הודה האדי מוסא בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום המתוקן, בו שונה סעיף הרצח להריגה וכן סוכם, כי ירצה 13 וחצי שנות מאסר.

השופטים ציינו בגזר הדין את משפחתו של אלגבי ומסר, כי "ליבנו עם בני המשפחה השכולה, שחרף אסונם הכבד התגלו לפנינו בהתנהגותם המכובדת לאורך הדיונים המשפטיים בהליך זה. שמענו מפי ב"כ המאשימה כי קשה אמנם תחושתם של בני המשפחה לנוכח הסדר הטיעון, ואולם הם מבינים את הטעמים שביסוד גיבושו".

לאחר פרק בשבחו של אלגבי הוסיפו השופטים: "הגם שאין ניתן לתאר או לכמת את הנזקים העצומים שנגרמו לבני המשפחה, ושאין למלא את התהום שנפערה בחייהם, סבורים בני המשפחה שאין לפטור "את האשמים במותו של איציק מלשאת בתשלום פיצויים למשפחה…"

במהלך הדיונים הביע האדי מוסא חרטה על מעשיו והשתתפות בצערה של משפחת אלגבי. בנוסף ל-13 וחצי שנות מאסר בפועל, גזרו השופטים על האדי מוסא 36 חודשי מאסר על תנאי וכן פיצוי בסך 200 אלף שקלים למשפחת אלגבי.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן