ברשימת מצטייני נשיא המדינה: שישה חיילים וחיילות מאזור נתניה

0
106
דגל ישראל - נתניה
דגל ישראל. צילום fotolia

ביום העצמאות ה-69 למדינת ישראל, יגיעו לבית נשיא המדינה, ראובן ריבלין, 121 חיילים נרגשים, אשר נבחרו כמצטייני הנשיא. בטקס רב רושם יקבלו החיילות והחיילים המצטיינים תעודות הוקרה מידי נשיא המדינה והרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט.

בין מקבלי תעודות ההצטיינות רב"ט אלינה בניך, רב"ט אנדרו בלאייש וסמ"ר לינוי ספון מנתניה. מאבן יהודה נבחרה למצטיינת הנשיא סמל ע'. סמ"ר עמית פרל מאביחיל אף היא בין מצטייני הנשיא וסג"ם עדי קורלי מכפר יונה.

רב"ט אלינה בניך – נתניה

רב"ט אלינה בניך, משמשת כספקית מזון – אלינה נולדה באוזבקיסטן ועלתה ארצה עם משפחתה, בשנת 2004, דרך הסוכנות היהודית. אלינה התגייסה לצה"ל בנובמבר 15. את הטירונות עשתה במחווה אלון ומשם המשיכה לקורס נתיב והייתה אמורה להיות פקידה. לאחר שהגיעה לבסיס המזון ראתה שיש מקום פנוי בפלוגה של הספקים ובחרה להיות ספקית. אלינה משרתת בתפקיד כבר שנה וחודשיים.

על בחירתה למצטיינת סיפרה אלינה, שלהיות מצטיינת עבורה זו הרגשה טובה, היא עושה את התפקיד מהלב ולא מצפה לתמורה אבל זה בכל זאת כיף.

רב"ט אלינה בניך. צילום דובר צה"ל
רב"ט אלינה בניך. צילום דובר צה"ל

רב"ט אנדרו בלאיש – נתניה

רב"ט אנדרו בלאייש, לוחם בגבעתי, גדוד צבר – אנדרו נולד בצרפת וגר שם יחד עם משפחתו. כשהוריו החליטו לעלות ארצה עלה אנדרו לארץ, מיד אחריהם, כדי לשרת בצה"ל. אנדרו התגייס לצה"ל בדצמבר 2015 לחטיבת גבעתי.

אנדרו סיפר: "מגיל 14 רציתי לשרת בצבא, הייתי בא לחופשות בארץ וכשהייתי רואה חיילים זה היה חלום שלי להיות בצבא". בני דודיו של אנדרו, אבנר (24) ונתן (21) עלו כמוהו מצרפת והתגייסו אף הם לחטיבת גבעתי, לגדוד צבר. כששמע ממפקדו שהוא מצטיין נשיא רק אז הבין מה משמעות התואר והוא שמח וגאה על כך.

רב"ט אנדו בלאיש. צילום דובר צה"ל
רב"ט אנדו בלאיש. צילום דובר צה"ל

סמ"ר לינוי ספון – נתניה 

סמ"ר לינוי ספון, מדריכת סימולטור בעובדה – בילדותה עברה משפחתה של לינוי לאסטוניה למשך 5 שנים בעקבות שליחות של אמה. לינוי התגייסה לצה"ל בספטמבר 2014, עברה טירונות בבסיס עובדה וקורס מדריכות סימולטור בבית הספר לטיסה. במסגרת תפקידה מאמנת לינוי את הבקרים ביחידת הבקרה. לאחר שנה וחצי בתפקיד קודמה להיות אחראית הכשרה למדריכות החדשות. בעקבות קיצור משך השירות למדריכות סימולטור מ3 שנים לשנתיים ו8 חודשים, הובילה לינוי את קיצור ההכשרה למדריכות ביחידתה.

סמ"ר לינוי ספון. צילום דובר צה"ל
סמ"ר לינוי ספון. צילום דובר צה"ל

סג"מ עדי קורלי – כפר יונה 

סג"מ עדי קורלי, מ"מ תצפיות בחמ"ל – עדי רצתה להתגייס לתפקיד ורואה בו חשיבות רבה. תחילה פיקדה על חברותיה, איתן שירתה כחיילת, דבר שהקשה עליה מאוד. עדי המשובצת בגזרה מבצעית פיקדה על החמ"ל בזמן אירועים מבצעיים וסיפרה על תחושת הסיפוק כאשר הבינה שהצליחה למנוע חדירה של מחבלים ופגיעה בחיי אדם. עדי הופתעה מאוד מקבלת ההצטיינות ומסרה, כי זהו כבוד גדול עבורה.

סג"מ עדי קורלי. צילום דובר צה"ל
סג"מ עדי קורלי. צילום דובר צה"ל

סמ"ר עמית פרלי – אביחיל

סמ"ר עמית פרל, חובשת פלוגתית בגדוד "הרעם" – עמית התגייסה למכינת לוחמות בבסיס שבטה ובסוף פרק האימון המתקדם יצאה לקורס חובשים, בסופו הגיעה לסוללות ותיקות ולאחר מכן לחפ"ק. עמית משרתת בתפקיד חופ"לת כבר שנה. עמית סיפרה: "כחובשת אני נותנת לחיילים חוץ מהטיפול הרפואי הרבה מוטיבציה, הם רואים אותי כדמות שאפשר לפנות אליה, זה נותן לי תחושה שאני מסוגלת להשפיע. בגלל הפעילויות שאנחנו עושים אתה מרגיש דרוך לכל דבר שיכול לקרות. בהתחלה לא הייתה לי תמיכה מצד המשפחה להיות לוחמת, אבל עכשיו יש הכי הרבה תמיכה. רציתי להיות לוחמת כדי לבחון את הגבולות שלי. כמו כן, הנתונים שלי לא היו טובים ולא שיקפו אותי, אז אמרתי שדרך הלוחמה אני אוציא יותר ואוכיח את עצמי".

סמ"ר עמית פרל. צילום דובר צה"ל
סמ"ר עמית פרל. צילום דובר צה"ל

סמל ע' – אבן יהודה

סמל ע' רמ"ד ניווטים במגלן – מפאת תפקידה הסודי חל חיסיון על פרטיה של סמל ע'. ע', בעלת פרופיל התנדבותי, התנדבה לצבא וידעה מאז ומתמיד שתתגייס. מגיל קטן הייתה טובה בניווטים ורצתה להתגייס לתפקיד המשלב ניווטים. זאת הפעם הראשונה שבת מתגייסת לתפקיד כזה. סבה היה קצין חינוך ראשי בעבר וסבה מצדה השני היה יו"ר יד ושם. ההצטיינות מהווה עבור סמל ע' סגירת מעגל לאחר שנלחמה עבור להגיע לתפקיד אותו היא ממלאת כיום.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן