11% מהעסקים לא דיווחו על הכנסות כדין

0
15
אילוסטרציה. צילום fotolia

"נמחקה לי האפליקציה", טענה קוסמטיקאית מנתניה, כאשר במבצע שערכה רשות המסים בנתניה ובסביבה נמצא כי לא רשמה בספרי העסק הכנסות בסך 3,670 שקל שהתקבלו מלקוחות שונים.

קוסמטיקאית אחרת בעיר טענה "פשוט שכחתי", כשנמצא ביומנה כי לקוחה שילמה לה עבור שירותיה והתשלום לא נרשם בספרי העסק.

כשהמבקרים ערכו קניית ביקורת בדוכן פרחים בקניון בעיר וראו שהיא לא תועדה בספרים, הם בדקו את ספרי העסק וגילו כי כל ההכנסות מיום זה שהסתכמו ב-1,195 ₪ לא נרשמו. "ביום שישי אני לא רושם בגלל הלחץ", טען בעל הדוכן. טיעון דומה סיפק בעל מאפייה, שביקורת במאפייתו מצאה כי לא רשם הכנסות ששולמו בכרטיס אשראי.

בביקורת שנערכה בדוכן אביזרי סלולרי בעיר נמצא כי בעל הדוכן לא רשם הכנסות שהתקבלו בצ'ק לפני חודשיים. כשנשאל על כך, השיב: "לא יודע מה זה הצ'ק הזה". "בסוף היום אני מוציא חשבונית אחת על המכירות באשראי", טען בעל דוכן מאפים מעמק חפר, בעת שביקורת בדוכן גילתה שלא רשם הכנסות שהתקבלו בכרטיסי אשראי.

במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה נתניה, נבדקו 99 עסקים ממגוון תחומים. נמצא כי 11% מהעסקים שנבדקו אינם מדווחים על הכנסותיהם כדין.

מרשות המיסים נמסר, כי המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן