דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

שני מורים הותקפו על ידי תלמידים

בהפרש של מספר ימים אירעו שתי תקריות אלימות כלפי שני מורים באותו בית הספר; בשני המקרים המורים נחבלו; לפחות במקרה אחד תוגש ככל הנראה תלונה במשטרה

שני מורים הותקפו על ידי תלמידים

צילום דוברות מד"א

ארגון המורים העל-יסודי הודיע בצהרי יום שני, שיות ספורות לאחר שעיתון נתניה און ליין חשף כי באחד מבתי הספר בעיר אירעו שני מקרי אלימות בהם נפגעו שני מורים, כי ביום שלישי יושבתו הלימודים בכל בתי הספר התיכוניים בעיר לשעה אחת – כאקט מחאה.

בשבוע שעבר אירע מקרה אלימות לכאורה כלפי מורה, על ידי תלמיד. עדי ראיה סיפרו, כי במהלך הפסקה זרק תלמיד בקבוק במסדרון בית הספר, שם שהו באותה עת שתי מורות. הבקבוק, העשוי מפלסטיק קשיח, פגע בראשה של אחת המורות. המורה נפלה ארצה מעוצמת המכה, נחבלה בראשה ונזקקה לטיפול רפואי.

למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין נודע, כי המורה נבדקה בבית חולים על ידי נוירולוג וכירורג, אשר אבחנו שהיא סובלת מזעזוע מוח קל. המורה נשלחה למנוחה בביתה ולהמשך בדיקות. עוד נודע, כי למרות ניסיונות השכנוע והתמיכה של גורמים במינהל החינוך, החליטה המורה לא להגיש תלונה במשטרה, שכן לא ברור אם הבקבוק נזרק בכוונה או שלא. התלמיד הושעה מבית הספר.

ימים ספורים לאחר מכן, ביום ראשון השבוע, אירע באותו בית ספר מקרה אלימות נוסף כלפי מורה. לטענת גורמים שונים תלמיד פגע לכאורה במורה בפניו. המורה נחבל באפו ופונה לבדיקה רפואית. למערכת נתניה און ליין נמסר, כי במקרה זה הוגשה תלונה במשטרה.

יו”ר ועד ההורים המרכזי ברשות המדוברת מסרה בתגובה למקרי האלימות, כי “תלמיד שמתנהג באלימות כלפי מורה לא שונה מתלמיד שמתנהג באלימות לחבר שלו לספסל הלימודים. אני רואה בחומרה רבה כל התנהגות אלימה ומוקיעה התנהגות מסוג זה, ויחד עם זאת רואה חובה לטפל בילד האלים – לא רק בענישה, ילד כזה צריך עזרה. ילד אלים צריך טיפול.  צריך להבין מדוע הוא בוחר בדרך הזאת.זה ילד שצועק מצוקה. חובה על הצוות החינוכי בשיתוף עם ההורים להציל ילד כזה ולעזור לו לעלות על המסלול הנכון של החיים”.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

תגובת אחת.

  1. התגובה של ועד ההורים הזויה. שום התייחסות למורה שנפגע ולחומרת המעשה.

    השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים