דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

שירת המקהלה

מקהלת החזנות העירונית "שפתי נעם - נתניה" הופיעה בפסטיבל לבנדובסקי בברלין; סחפה מאות

שירת המקהלה

מקהלת החזנות שפתי נעם - נתניה בקונצרט בפסטיבל לבנדובסקי - ברלין. צילום באדיבות העמותה לחינוך בלתי פורמאלי

מקהלת החזנות העירונית “שפתי נעם – נתניה” הופיעה בפסטיבל לבנדובסקי בברלין; סחפה מאות

 הצלחה למסעם של חברי מקהלת החזנות העירונית “שפתי נעם – נתניה” לברלין: המקהלה, בניצוחו של יענקל’ה רוטנר, השתתפה בפסטיבל “לבנדובסקי” – הנחשב לפסטיבל המקהלות היוקרתי בעולם לשירה יהודית.

הפסטיבל, אליו מוזמנות מדי שנה שמונה מקהלות יהודיות מרחבי העולם היהודי, מתקיים על-פי המסורת במלון פלאזה. במסגרת הפסטיבל, הכולל בין השאר מפגשים והרצאות על מוזיקה יהודית ושירת מקהלה, מציגה כל מקהלה מופע בן שעה בפני הקהילה היהודית המקומית וכן אוהדי שירת מקהלות יהודית המגיעים מרחבי אירופה.

את מקהלת “שפתי נעם” ליוו הפסנתרן הישראלי, מנחם בריסטובסקי והחזן יעקב רונזפלד מארה”ב. את המופע סיימו חברי המקהלה בשירת “לשנה הבאה בירושלים”, שסחף את הקהל למעגלי ריקוד. חברי המקהלה, שהשתתפו בתפילות השבת בבית הכנסת הגדול בברלין של הרב ארנברג, הדהימו פעם נוספת את קהל המתפללים, כשהצטרפו באופן ספונטני לחזן המקומי, אריה זלושינסקי.

למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין נמסר, כי  עניין תקשורתי רב, מעבר לתקשורת היהודית האירופית, עוררה המקהלה הישראלית כשליוותה בשירה, בכיכר הצמודה לשער ברנדבורג, את חסידי חב”ד שהדליקו יחד עם ציבור רב, בקור העז, נר חנוכה בחנוכיית ענק שהוצבה במקום. שער ברנדנבורג (שער הניצחון) נחשב לאחד מסמליה ההיסטוריים הבולטים ביותר של גרמניה – וכיום מסמל שער זה את הכמיהה לחופש ולשלום.

 מקהלת החזנות העירונית “שפתי נעם” פועלת במסגרת המחלקה לחינוך תורני בעמותה לחינוך בלתי-פורמאלי. היא נחשבת לאחת מהמקהלות הטובות והמובילות מסוגה, ובכל שנה מקיימת משתתפת המקהלה בקונצרטים ובמופעים בכל רחבי הארץ, בעולם וכמובן בעיר נתניה.

שיר אוסטפלד

שיר אוסטפלד משמשת כעורכת מדורי החברה והתרבות בשבועון נתניה און ליין ובפורטל ksn - נתניה און ליין. ליצירת קשר: shirostfeld1@gmail.com
שיר אוסטפלד

תגובות

תגובות

2 תגובות

  1. אין כמו נתניה. אבל יש לציין שמקהלות האחיות מודיעין וכפר סבא השתתפו עם נתניה תחת שרביט הניצוח של רוטנר

    השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים