שינויים/ יעל ששון גלאובר

1
27
צילום: fotolia

יש אנשים שקשה להם לקבל שינויים. שינויים שעוברים על עצמם או שינויים שעוברים על אחרים. לפעמים זה ההרגל, שמשאיר אותנו מקובעים לדפוסים או דברים מסוימים, לפעמים זה הפחד, ממה יגידו, מה יחשבו, מה יהיה…

יש שינויים, טובים או טובים פחות, תלוי בעיני המתבונן, שפשוט מתרחשים ואז לאדם אין ברירה אלא לקבל את השינוי ולנוע איתו, דרכו… אל תוכו.

 

שינויים קשים, כמו מוות של אדם קרוב למשל, נצרבים בנפש והכאב קשה, לכן יש לקבל את האבל, לחיות אותו, לחוות אותו, להרשות לעצמנו להתאבל, להצטער, לבכות, לתת זמן לגוף ולנפש לקבל את האבדן ולהתרגל אליו.

 

או למשל מישהי, שעמדה להתחתן, וחברתה הטובה נלחצה מהשינוי ופחדה שזה ישפיע על החברות ביניהן. במקום להתמקד בשמחה ובתהליך, שמביא עמו שינויים מבורכים, היא בחרה לקחת את השינוי למקום של פחד. היא חשבה על עצמה ועל כך שתישאר רווקה בודדה מפני שחברתה מתחתנת.

 יש גם את הסיפורים על אלה שמי מחבריהם בחר להתגרש והם מוצאים את עצמם מסבירים להם, מהבוקר עד הערב, למה לא כדאי להם להתגרש ולמה זה מיותר. מיותר למי בעצם? כנראה רק לחברים או לבני המשפחה שנבהלו מעצם השינוי, ושוב חשבו על עצמם ופחדו מהתהליך ולקחו על עצמם פחדים מיותרים מתהליך שינוי שלא קשור אליהם בכלל.

 דוגמאות נוספות, אלה אנשים שנבהלים משינויים שילדיהם הבוגרים בוחרים לעשות, למשל, או אנשים שקשה להם לקבל זוגיות חדשה של חבר קרוב או אח, או אפילו הורים שמתחילים פרק ב׳ ולילדיהם קשה לקבל זאת.

 כשנבין שכל שינוי הוא מבורך וכל תהליך בחיים גורם לצמיחה והתחדשות, יהיה לנו קל יותר לקבל אותו. את השינוי. ולהתמודד עמו. מאחלת לכולנו לקבל את השינויים שעוברים עלינו או על אחרים, באהבה. מאחלת לכל אותם אלה שקשה להם לנוע עם השינוי, ללמוד לשחרר ולא להילחם.

החיים דינמיים ומשתנים, אף אחד לא יודע מה מחכה לו מחר, מה ילד יום ומה ישתנה אצלו, או אצל חברו. אף אחד לא יכול להתכחש או להתנגד לדברים שקורים – עד שיחווה בעצמו.

 

תנשמו ושחררו :)

 

תגובה 1

  1. נכון מאוד ואם בא אותו אדם שעשה שינוי ושואל לפני השינוי אני הולך לעשות כך וכך מה את חושבת התשובה שלי אתם ילדים גדולים אם לא תעשו לא תדעו אם זה היה בסדר . לי מאוד קשה לעשות שינוי אבל אני מפרגנת לאחר שיש לו את האומץ . שבוע טוב ובשורות טובות.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן