דלג על המודעה

רשות המיסים פשטה על שוק רמלה-לוד

רשות המיסים פשטה על שוק רמלה-לוד

צילום fotolia

אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ערכו בשבוע שעבר מבצע ביקורת רישום הכנסות בנתניה והסביבה, תוך התמקדות בעסקים הפעילים בעיקר בימי שישי בשוק רמלה-לוד.

במסגרת המבצע, נערכו 105 ביקורות בעסקים בתחומי, הנעלה, מתנות, דוכני מזון והלבשה, פירות וירקות ודוכנים בקניונים. מרשות המיסים נמסר, כי במהלך הביקורת נמצא כי כ-16% מהם אינם רושמים הכנסות כדין.

גם מקומו של שוק רמלה-לוד, באזור התעשיה הישן בנתניה, לא נפקד מעיניהם של אנשי רשות המיסים, אשר ערכו שם ביקורות – בדוכן למוצרי הלבשה בשוק רמלה-לוד נמצאו הכנסות לא רשומות בסך 1730 שקלים. בעל הדוכן הסביר: “יש לי ספר חשבונות בבית אבל אני לא יכול לרשום שיש גשם”.

בדוכן הנעלה בשוק נמצא, כי בעל העסק, אצלו נמצאו הכנסות של כ-1500 שקלים, אינו מנהל כלל ספרים ואין לו תיק ברשות. בעל הדוכן טען “אני מוכר רק ביום שישי ובודק אם העסק משתלם”.

בדוכן למכירת מצעים, גם הוא בשוק, נערכה קניית ביקורת שלא נרשמה. ביקורת שנערכה לאחר מכן העלתה כי גם לבעל מקום זה אין תיק ברשות והוא אינו מנהל ספרים. במקרה זה הסביר המוכר “אני בתקופת ניסיון”.

בדוכן למכירת מזון מוכן נמצאו הכנסות לא רשומות של מאות שקלים. בעלת העסק אמרה למבקרים: “אני נותנת קבלה למי שמבקש”.

בחנות למכירה והתקנת דלתות נמצאו מספר שוברי אשראי שלא נרשמו בספרי החשבונות. לטענת בעל העסק הוא שכח להוציא ובנוסף מסר כי “יש בעיה בתקשורת של חברות האשראי”.

בחנות למכירת עוגיות בשוק , נערכה ביקורת ניהול ספרים ונמצא כי לנישום אין תיק ברשות ואינו מנהל ספרים. בעל החנות טען “אני מוכר רק פעם בשבוע לא צריך תיק ברשות בשביל זה”.

מרשות המיסים נמסר בעקבות המבצע, כי המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע”י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.