קצין בשב"ס מואשם במעשה מגונה

0
95
צילום פוטוליה

כתב אישום הוגש נגד מפקד אגף בבית מעצר "הדרים", הסמוך לנתניה, בגין הפרות אמונים ומעשה מגונה. פרקליטות מחוז מרכז הגישה ביום ראשון השבוע, לבית משפט השלום בכפר סבא, כתב אישום כנגד קצין שב"ס בן 33 , בגין שתי עבירות של הפרת אמונים ועבירת מעשה מגונה ללא הסכמה.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד עינת בניטה, שימש הנאשם בתור מפקד אגף בבית המעצר "הדרים", הסמוך לנתניה,  וניצל את מעמדו בכך שנהג לערוך לאסירים בדיקות שתן במשרדו, בניגוד לנהלי שב"ס. במסגרת זו קיים קשר מיני עם אסיר אחד ופגע מינית באסיר אחר.

על פי האישום הראשון, במהלך מפגשים במשרדו של הנאשם, בשתי הזדמנויות שונות, נוצר קשר מיני בין הנאשם לאסיר הראשון. המפגשים אירעו קרוב לשעה 16:00, בזמן שתנועת האסירים אסורה והאגף סגור.

בהמשך הועבר האסיר לכלא אחר, ובמהלך שהותו שם התקשר לנאשם באמצעות חבר אשר עשה שיחות ועידה ביניהם. באחת השיחות ביקש האסיר מהנאשם סיוע כספי, והנאשם השיב שינסה לסייע לו כספית.

בשיחה אחרת ביקש האסיר מהנאשם סיוע במעבר לכלא אחר. הנאשם השיב לו: "חיים שלי, אם הייתי נציב הייתי עוזר לך מפה ועד הודעה חדשה". באותה שיחה גילה הנאשם כלפי האסיר גילויי אהבה ואמר לנאשם כי הוא התגעגע אליו ושאל אותו אם הוא אוהב אותו.

על פי האישום השני, במהלך אחת מבדיקות השתן במשרדו, הורה הנאשם לאסיר השני להוריד את המכנס, ומשזה אמר שאין לו שתן לתת , הנאשם תפס את מכנסיו של האסיר והוריד אותם בעצבנות. אז הורה הנאשם לאסיר להסתובב, ובעוד שזה מתקשה לתת שתן, הביט הנאשם בישבנו של האסיר ונגע באיבר מינו שלו. במהלך בדיקת שתן אחרת שערך הנאשם לאסיר, נגע הנאשם באיבר מינו ובאשכיו של האסיר.

בעקבות מעשיו של הנאשם, ביקש האסיר בקשות חריגות מעבר למקובל, והנאשם, נוכח יחסו אל האסיר, אישר בקשות חריגות אלה, תוך הפרת אמונים.

במהלך תקופה המאסר, פנה הנאשם לאסיר בכינויים שונים לרבות: "חתיך" ו-"חמוד", ובאחד המקרים, משהבחין הנאשם כי האסיר התאמן בתאו, אמר לו : "תתאמן כדי שיהיה לך גוף יפה".

ביהמ"ש הטיל על הנאשם הפקדה כספית וערבויות, כפי שביקשה הפרקליטות, בבקשתה להשתת תנאים מגבילים.