קיבוצניקית: "משפחתי נישלה אותי מירושת אבי"

3
170
עו
מייצגת עו"ד עינבר לב. צילום יח"צ

בת קיבוץ מהאזור הגישה לאחרונה תביעה נגד בני משפחתה בטענה לניסיון לנשל אותה מירושת אביה ; הצעירה ביקשה מבית המשפט לבטל את הצוואה בטענה שלא נערכה כחוק

הצעירה שכלה לאחרונה את אביה, שנפטר לאחר דום לב. במסגרת תביעה שהגישה נגד דודתה ובן דודתה, טענה הצעירה, כי במהלך ימי האבל הודיעו לה השניים, כי לא תוכל להיכנס לבית אביה. לאחר דין ודברים הסכימו השניים לאפשר לה לחפש עימם את צוואת האב בביתו. בחיפוש התגלה רכוש רב.

בהמשך, לטענתה, הוביל אותה בן הדוד לחדר שאותו נעל עד כה, ושם הראה לה מסמך ישן, שנחתם לפני כעשרים שנה, ואשר חתום בידי אביה, בו הוא מוריש את כל רכושו לאחותו, דודתה של הבת – בלבד. בן הדודה טען במפגיע כי זאת צוואתו האחרונה של האב המנוח.

הבת ההמומה, שידעה כי אביה הבטיח לה בחייו שידאג לה לאחר מותו, ביקשה להמשיך את החיפוש בבית אחר צוואה נוספת, אך לטענתה בן הדוד מנע ממנה את הדבר.

לדברי עו"ד עינבר לב, למחרת ביקשה הצעירה מבן הדוד כי יפקיד את הרכוש שנמצא בבית האב בכספת כמסוכם, אך הוא סירב לדבריה לעשות כן – ואמר כי נתן את הרכוש לאימו, שכן הוא ממילא מגיע לה. למרות תחינות הבת, סירב בן הדוד לתת לה מפתחות לבית אביה והודיע לה כי הוא ואימו שכרו עורך דין.

במסגרת התביעה סיפרה הצעירה, כי היחסים בינה לבין אביה היו קרובים ואוהבים וכי לפני מותו ביקר אביה בדירתה וציין, כי אין לה סיבה לדאגה, שכן הוא מתכוון לדאוג לה אחרי מותו וכל רכושו יועבר אליה. מכיוון שכך כאשר ראתה את הצוואה הישנה, היה לה ברור שקיימת צוואה אחרת.

עו"ד לב טענה, כי תקפות הצוואה מפוקפקת, מפני שהיא אינה מתאימה לאף אחת מהגדרות החוק לצוואה תקפה – היא אינה "צוואה בפני רשות" מפני שאין עליה כל חתימה של שופט. היא אינה "צוואה בעדים" מפני שלא מצוין עליה שום עד שנכח בזמן עריכתה. היא גם לא "צוואה בכתב יד" שכן היא מודפסת ורק חתימת האב מתנוססת עליה בכתב ידו.

עו"ד לב בירשה מבית המשפט לבטל את הצוואה ולקבוע, כי עזבונו של האב יחולק לפי דין מכוח חוק הירושה. "לתובעת לא נותרה שום דרך להוכיח, כי בדירתו של אביה אין צוואה נוספת, שכן הנתבעים מנעו ממנה להיכנס לדירתו ואך לא מן הנמנע שהשמידו צוואה אחרת, שכן המפתח לדירתו של המנוח נמצא בידיהם" ציינה עו"ד לב.

לנתניה און ליין – ksn נמסר, כי בית המשפט נענה לבקשה להקפיא כל דיספוזיציה על רכושו של האב עד למתן פסק הדין לגבי תקפות הצוואה.

3 תגובות

  1. יש לי 2 תודות אחד לשבועון נתניה און ליין ניתנה לי האפשרות סוף סוף לקרוא ידיעות בעיתון מבלי להרגיש עייפות עקב מחלת הסוכרת שפגעה לי בעיניים תודה תודה תודה . ותודה שנייה לעיתונאית אופירה חסיד על הכתבה מעניינת מסוגננת יפה מאוד תודה

  2. כמה זה מכוער שהדברים מגיעים למצב כזה ועוד בתוך המשפחה אסור לבת לוותר אפילו על שקל אחד , ממש בריונות לשמה .

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן