דלג על המודעה

קבצנים עלינו נתניה

ירידה יחסית במספר הקבצנים הפועלים במרכז העיר; "הבעיה היא עם הקבצנים המקצועיים, המגיעים מערים אחרות, ביניהם רבים שהם שרלטנים"

קבצנים עלינו נתניה

צילום fotolia

בדיקת נתניה און ליין-ksn עם בעלי מסעדות ובתי קפה באזור המדרחוב מעלה, כי במהלך השנה החולפת חלה ירידה, יחסית, במספר הקבצנים המטרידים דרך קבע את יושבי בתי קפה. עם זאת ציינו בעלי המסעדות ובתי הקפה, כי התופעה רחוקה ממיגור. עוד עולה מבדיקת העיתון, כי בעוד באזור הכיכר והמדרחוב חלה ירידה יחסית, חל גידול יחסי במספר מקבצי הנדבות בצמתים הבולטים במרכז העיר וכן לאורך חלקו המזרחי של רחוב הרצל וסמילנסקי.

“עיקר הבעיה אינה עם הקבצנים והקבצניות המוכרים מנתניה”, ציין לעיתון אחד מבעלי המסעדות בעיר: “יש בינינו מעין הסכמה: הם לא מטרידים את הלקוחות, ואנחנו מצידנו מעניקים להם ארוחה או כסף. הבעיה היא עם הקבצנים המקצועיים, אלה שעוברים מעיר לעיר, בהתאם לעונות. רבים מהם שרלטנים, בו הם מבקשים תרומות לעמותות שכלל לא קיימות ולילדים שאין להם קשר אליהם”.

בעיה נוספת, המהווה סכנת חיים, נובעת מהקבצנים העומדים בצידי הצמתים. ולא רק, אלא גם תושבים המחלקים חומרי הסברה דתיים – תוך סיכון חייהם וחיי הנוסעים. “בחלק מהצמתים הצלחנו, באופן יחסי, למגר את התופעה. אולם, אנחנו מרחיקים וקונסים, ובכל פעם מגיעים לנו אחרים שמשתלטים על הצמתים בשעות קבועות”, ציין גורם בשיטור העירוני.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה, כי “אנו פועלים למיגור ההפרעה לציבור ומבצעים אכיפה מקיפה, בהתאמה לכך- ניתנים דו”חות, מבוצעות החרמות וקבצנים המגיעים מערים אחרות, מוסעים לערים מהם הם מגיעים. מתחילת השנה נרשמו למעלה מ-60 דו”חות. לכך נלווה גם אגף הרווחה הבוחן אפשרויות סיוע”.

 

 

 

אופירה חסיד

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

כתבות אחרונות של אופירה חסיד (כתבות נוספות של הכותב)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים