צו אדום

6
141
הצבע האדום חוזר. צילום באדיבות לוריאל פריז

חיילות צה"ל יכולות לנשום לרווחה: לאחר שנים רבות בהן נאסר השימוש בלק בצבע אדום, התקבלה החלטה עקרונית להחתימו קבע

קצינות צה"ל יכולות (כמעט) לנשום לרווחה. לאחר תקופה ממושכת של איסור השימוש בצבע האדום יכולות כל החפצות בכך, ממש בקרוב, לשוב ולמשוח לק אדום על ציפורניהן. הפקודה האמורה אומנם טרם אושרה באופן סופי, אך האלוף חגי טופולנסקי – ראש אגף כ"א בצה"ל כבר קיבל החלטה עקרונית לאשר את הקמבק של האדום עבור קצינות השירות. ענף משטר ומשמעת בראשות סגן-אלוף אורן אברהם עמלים בימים אלה על הפקודה החדשה שתובא כמובן לאישורו של טופולנסקי.

אם לדייק בעובדות שהרי בעבר כבר אושר לחיילות ולקצינות בהתאם לפקודות, למרוח לק אדום, אך ראש אכ"א הקודמת אסרה את השימוש לקצינות וחיילות כאחד בצבע האדום ואף הופצה פקודת מטכ"ל שהתירה את השימוש רק בצבעים העדינים. עתה, לאחר בחינת הנושא בחר טופולנסקי לאשר עקרונית את השימוש בצבע האדום. הפקודה החדשה תחול על נשות קבע בלבד ולא על חיילות בסדיר.

לק אדום מבית שיק תמרוקים הישראלית. צילום יח"צ
לק אדום מבית שיק תמרוקים הישראלית. צילום יח"צ

סערת הלק נבעה מהתיקון לפקודות. "חיילת בשירות החובה הלובשת מדים רשאית לצבוע את ציפורני ידיה ורגליה ב"לק" שקוף, ב"לק"  ורוד בהיר או ב"לק" לבן. צבע ה"לק" יהיה אחיד ויימרח על כל הציפורן במלואה, ועל כל הציפורניים בכללותן, ולא יכלול קישוטים, פרט  לצבע אחד אחיד, כמפורט לעיל". (נוהל עדיים ולק לציפורניים למשרתת בצבא – פ"מ 33.0501 והק"א 33-05-01).

במכתב ששלחו נשות הקבע לפני יותר משנה, הן כתבו: "הצבא עבורנו הוא דרך חיים. אנחנו רוצות להרגיש טוב עם עצמנו כנשים. לא יכול להיות שהפקודה הזו חלה עלינו. אנו לא מוכנות לאכיפה הזו ומבקשות להבדיל אותנו מחיילות הסדיר".

ברי סנדרס, המנהלת המקצועית במותג הלק הישראלי 'שיק תמרוקים', מברכת על ההחלטה. לשיטתה מדובר בתיקון לתקנה מגבילה, שתאפשר מעתה הופעה נשית ואופנתית יותר. אבל היי, רגע לפני שאתן מחליפות על העדינים באדום הלוהט הזה תדעו כי העניין מחייב פז"מ של מיומנות גבוהה.

במיוחד לנתניה און ליין – נתניה און ליין ריכזה ברי סנדרס שורה של כללים והמלצות:

1. הקפידו למרוח לק בסיס בטרם מריחת לק אדום כלשהו. לק הבסיס יוצר שכבה אחידה, מונע את הצהבת הציפורן ואף מסייע בהורדת הלק ביתר קלות לאחר מכן.

2. תהליך מריחת לק אדום יעשה בשתי שכבות צבע על מנת ליצור טקסטורה אחידה, אטומה ובוהקת. מומלץ למרוח על שתי שכבות הלק, מייבש לק לגימור מבריק  וליצירת שכבת הגנה לפיגמנט.

3. לנשות הקבע, הנגדות וקצינות השירות בחיילות השדה (חיל ירוק) מומלץ לבחור בגוונים אדומים בדרגת כהות בינונית עם תת גוון כתום/צהוב. לעומתן אפורות המדים עשויות להיראות טוב יותר בגווני אדום בדרגות כהות גבוהות עם נטייה לגווני אדום יין, כניגודיות לצבע המדים החיוור.

6 תגובות

  1. הידיעה הזו חשובה מאין כמוהה,שנים חיכיתי לקרוא אותה,היא מרעידה אמות וסיפים,התהודה מתגלגלת ברחבי העולם ועושה גלים גלים.

  2. ההתיחסות הזו היא בדיוק הבעיה של הצבא שלנו,תנו לחרדים לשרת בצבא,ואז יש הדרת נשים
    תנו לחיילות להראות נשיות,אז אולי בכלל כדאי שהן תלבשנה מדים שיעוצבו על ידי אופנאי צמרת,צבא הוא צבא גם אם לחיילת יש לק שקוף וציפורניים מטופחות היא נשית.לא צבע הלק קובע את הנשיות.האם הערך הנשי נקבע על ידי אביזרים וצבעים חיצוניים,או שהוא נמדד על פי איכות הבנות עצמן?מה השטויות האלו?

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן