צוואתה של מזל: ציורים של תקווה

0
115
מזל מזרחי, נתניה
תערוכת היחיד לזכרה של האמנית מזל מזרחי ז"ל, נתניה 2016

יום רביעי האחרון. השעה 19:00. עשרות שוחרי תרבות, מכרים ובני משפחתה התכנסו בגלריית המועצה, הממוקמת בקומה השנייה של בניין עיריית נתניה ברחוב הצורן. ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, כמו גם חלק מחברי מועצת העיר, הביטו בציורים וברישומים שמילאו את החלל. גם הם עצרו מול תמונתה של מזל מזרחי ז"ל וקראו את הדברים שכתבה עליה יוקי דביר, אוצרת התערוכה ומנחת החוג לציור בשיקומון יד שרה בנתניה.

במשך שנים ארוכות ציירה מזל בשיקומון יד שרה. במהלך שנת 2015 היא תכננה להציג את יצירותיה בתערוכת יחיד. במהלך ההכנות, בצל המחלה הארורה, נפטרה מזל והותירה מאחוריה עשרות עבודות. את חלומה הגשימו, יחדיו, חברי הנהלת שיקומון יד שרה בניהולה של תמי מזרחי ובני משפחתה דבי ויוני.

מזל למדה בצעירותה ציור אופנה ונהגה לספר כי "נמשכתי לציור והערכתי את אלה שידעו לצייר. רציתי לדעת כמותם… עבורי הציור מרגיע, ממלא את הריק והוא משהו אישי ששייך רק לי". באהבה רבה לציור ובכישרון רב, נהגה מזל, בכל יום שלישי לצייר בשיקומון יד שרה. למרות מגבלותיה הפיזיות בידה וברגליה, בחוזקה רבה אימצה מזל את האמנות בתשוקה והפכה אותה לחלק בלתי נפרד מחייה.

"מזל ציירה סדרות – תוך ארגון מאופק וממוקד – אף שלא תכננה זאת מראש", אמרה למערכת נתניה און ליין יוקי דביר: "בין הסדרות נמצאו רישומים בשחור על לבן של משחקי ילדים – משחקים בהם לא השתתפה, והציגה אותם ברגישות רבה כמתבוננת מן הצד. בעלי חיים החיים בהרמוניה בינם ובין עצמם ועם סביבתם, פורטרטים נפלאים ומרגשים של דמויות: כאם ובת, שתי חברות, שני תלמידי ישיבה, ציורי טבע", הוסיפה יוקי דביר.

מזל ציירה התמחתה בשימוש בעפרונות צבעוניים ושילוב צבעי מים. עבודתה התאפיינה בשימוש בקווים דקיקים וכתמי צבע רגישים ומלאי הבעה. "היא ראתה את העולם דרך עיניים אופטימיות ומלאות חמלה, והגשימה את כל מה שהתקשתה לעשות באמצעות הבעת חלומותיה על הנייר". תערוכתה של מזל מזרחי ז"ל תוצג עד ליום שני (22.02) בגלריית המועצה. הכניסה (בהתאם לשעות פעילות עיריית נתניה) חופשית.

אהבתם? מוזמנים להגיב ולשתף. מעוניינים לקרוא עוד על כל מה שקורה בנתניה וביישובי הסביבה, הקליקו נתניה און ליין – ksn

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן