פרשת החול המזוהם: גם הדשא הסינתטי לא עזר

1
13

בגן הנשר בנתניה הוצב דשא סינתטי, אולם הילדים בגן ממשיכים להיעקץ; גם גדר נגד חתולים לא הועילה; תלונה הוגשה למשרד הבריאות.

ההורים בגן הנשר, ברחוב הלפרין, מיואשים ומתוסכלים. לטענתם, למרות שעיריית נתניה כיסתה חלק מחצר גן הילדים בדשא סינתטי ,לא חל שיפור משמעותי. עוד לטענתם: החול שנותר לא הוחלף, ולא בטוח שמדובר בחול דיונות – כזה המכיל רמת מלחים גבוהה מהמקובל – מה שמקשה על אורגניזם להתפתח. התוצאה: ילדים חוזרים עקוצים מגן הילדים, פעם אחר פעם. אחד ההורים, דן סעדיה, אף הגיש תלונה למשרד הבריאות.

עבודה חלקית. גן הנשר. צילום דן סעדיה
עבודה חלקית. גן הנשר. צילום דן סעדיה

לנתניה און ליין – ksn, סיפר כי העירייה שמה דשא סינתטי רק ב-15 אחוזים מחצר הגן. הדשא הסינתטיי הונח על החול – מבלי שטיפלו בחול ובגורמים לעקיצות. הילדים ממשיכים להיעקץ: “הגשתי תלונה למשרד הבריאות ואמרו לי שאני לא הראשון”, מסר סעדיה והוסיף: “אני מקווה שבמשרד הבריאות יתייחסו ברצינות ויטפלו בתלונות האלה. הילדים שלנו ממשיכים להיעקץ ואנחנו לא יודעים מה לעשות”. סעדיה הוסיף, כי רק בשבוע שעבר הניחו גדר נגד חתולים, אבל גם הגדר לא עזרה.

גורם בעיריית נתניה מסר לנתניה און ליין – ksn, כי מלבד ריסוס יש לבצע ניפוי חול פעמיים בשנה – זאת ללא קשר לגירוף שיש לבצע אחת ליום. “ואולם”, כך ציין הגורם העירוני הבכיר: “כשמדובר בשטח חולי ענק, ולא רק בארגז חול שיש לכסותו בכל יום למניעת כניסת חתולים, המצב הופך לבלתי-אפשרי. מעבר לכך, שלא יניחו דשא על כל שטח החצר – חלק מהחצרות יהיו עם חול. מלבד החול, ישנם גורמים נוספים העלולים לגרום לתגובות ועקיצות: צמחייה רעילה כדוגמת הרדוף, עצים שבין עליהם חיים רמשים שונים וכמובן יתושים”.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה למערכת נתניה און ליין-ksn, כי “עיריית נתניה יוצאת לתכנית רב שנתית, שנועדה לאפשר לילדי הגן סביבת משחק מתקדמת יותר. במסגרת התוכנית, שמעניקה עדיפות למרכז העיר ולשכונות הוותיקות וכן לגני ילדים מכל רחבי העיר בהם תלונות חוזרות – בנוסף על תחזוקתם של ארגזי החול הקיימים, יונחו מתחת למתקני המשחק שבחצרות הגנים משטחים של דשא סינתטי, משולבים במשטחי גומי. כמו כן, היכן שיש צורך וניתן, יונח ריצוף”.

בנוסף נמסר, בעקבות פניית נתניה און ליין – ksn, כי אדריכל נוסף והנדסאי יבקרו בגן לבדיקת הצרכים – זאת ללא קשר לבדיקה נוספת מצד נציגי הווטרינר העירוני, שיבחנו עם הנחיותיהם מולאו עד תום.

בתוך כך, במהלך שלושת השבועות הקרובים צפויה החברה לפיתוח נתניה (ח.ל.ת), שהונחתה לנהל את פרויקט שיקום 270 גני הילדים, להתחיל בעבודתה. יו”ר דירקטוריון ח.ל.ת, חברת המועצה עו”ד שירי חגואל-סיידון, הודיעה כי תפקח באופן אישי על העבודות, וכן צפוי להתמנות פרוייקטור שירכז את כל העבודה.

תגובה 1

  1. דשא סינטטי זה טוב אבל לא פתרון קסם ,כנראה שעיריית נתניה צריכה לדאוג גם לניקיון החול כי זה לא נכון לפרוס דשא בכל שטח הגן.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן