פרשת החולות המזוהמים – ילד נעקץ ואושפז

1
274
כף ידו של ילד שנעקץ בגן ילדים בשכונת אגמים.

גני הילדים העירוניים בשכונת אגמים בנתניה, גן 195 וכן 196 סובלים זה זמן רב מבעיית החולות המזוהמים. כבר בשנת הלימודים הקודמת התריעו הורי ילדי שני הגנים על, כי ילדים חוזרים הביתה מהגן עקוצים ומתגרדים.

בעיריית נתניה הבטיחו לטפל בבעיה, אולם גם בימים אלה ממשיכים ילדים להיעקץ ולהתגרד. בשבוע שעבר נעקץ ילד בן שלוש על ידי עכביש בחצר גן הילדים ונזקק לאשפוז בן יומיים בבית חולים.

הורי הגנים אינם מתכוונים לוותר ודורשים מעיריית נתניה לטפל בבעיה. לדברי ההורים בעירייה טענו שהחול סונן, אולם דבר לא השתנה. אחת האמהות סיפרה למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, כי "החול מזוהם בצואה ושתן של בעלי חיים. בחול מסתובבים כל מיני חרקים והילדים שלנו נעקצים בלי סוף. הבנו שעשו שם סינון בחול, אבל החול מזוהם. כבר שבוע ימים הילדים סגורים בגן ולא יוצאים לחצר בגלל החול המזוהם. פנינו לעירייה מספר פעמים ולא נעשה כלום".

באותה בעיה נתקלו הורי ילדי גן כוכבית – גן 173 ברחוב גן אליעזר בעיר. מתחילת שנת הלימודים הנוכחית נעקצים ילדי הגן ומתגרדים. הורי הילדים סיפרו למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, כי אין בחצר פינה אחת ללא חול. בנוסף לדבריהם מדובר בחול טובעני, לילדים קשה ללכת עליו והם נעקצים כל הזמן. בנוסף טוענים ההורים, כי החצר, בנוסף לזיהום החול עלובה ויש בה שלושה מתקני משחקים בלבד, שאינן מתאימים לילדים.

לעניין גן כוכבית נמסר מעיריית נתניה, כי "העירייה יצאה לתכנית, שחלקה כבר בוצע, להתקנת דשא סינטטי בגני הילדים ואשר מבוצעת במספר פעימות. בשלב זה, הותקן דשא סינתטי בלמעלה מ – 100 גני ילדים. בינתיים העירייה דואגת לתחזוקת הגנים ובכלל זאת ניקוי וסינון החול על פי נוהל שקבע משרד החינוך ועל פי הצרכים בשטח. לאור הפנייה, הגן הספציפי יבדק ויטופל במידת הצורך".

מבדיקה עם הורי ילדי גן כוכבית עולה, כי למרות שהובטח, שהגן יבדק כבר לפני למעלה מחודש, עדיין לא הגיעו גורמים בעירייה על מנת לבדוק את החול בגן.

לעניין גני הילדים בשכונת אגמים נמסר בתגובה, כי "לאור הפנייה יתקיים בגני הילדים סיור, לבדיקת הטענות ומתן התייחסות. ככלל יודגש כי העירייה דואגת לתחזוקת הגנים, לרבות ניקוי וסינון החול על פי נוהל שקבע משרד החינוך ועל פי הצרכים בשטח, כך שחולות הגנים נבדקים ומטופלים באופן שוטף.  באשר להתקנת דשא סינטטי יצויין כי העירייה יצאה לתכנית, שחלקה כבר בוצע, להתקנת דשא סינטטי בגני הילדים ואשר מבוצעת במספר פעימות. בשלב זה, הותקן דשא סינתטי בלמעלה מ – 100 גני ילדים".

חצר גן כוכבית. חול טובעני, עקיצות וגירודים. צולם על ידי הורה
חצר גן כוכבית. חול טובעני, עקיצות וגירודים. צולם על ידי הורה

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן