פקחי רשות המיסים נגד מעלימי מס

0
218
בניין מס הכנסה נתניה
בית מס הכנסה בנתניה. צילום רן אליהו

השבוע פשטו פקחי רשות המיסים על בתי עסק בנתניה וסביבתה. מבצע ביקורת של מס הכנסה כלל 86 ביקורות, מהן עלה, כי בקרב 8% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה נתניה, נבחרו בתי עסק בענפי המסחר התעשייה ומתן השירותים.

במהלך הביקורת במספרה בנתניה נמצא, כי לא נרשמו הכנסות מיום הביקורת בספרי החשבונות של העסק. מעצב השיער טען: "בדיוק הבן שלי בא אלי למספרה, היה צריך כסף ונתתי לו 100 שקלים וברח לי מהראש לרשום.." בעלת דוכן אוכל בקניון דרורים שהסתבר כי לא רשמה הכנסות מקניית ביקורת מילאה פיה במים ואמרה: "אין לי מה להגיד!"

בנוסף נערכה ביקורת בגן ילדים בנתניה. במהלך הביקורת נבדקו שקים דחויים ונמצא אי רישום הכנסות מ-32 שקים שנמצאו ברשות הגננת בסה"כ 67,210 שקלים. להגנתה טענה הגננת: "אני רושמת חשבונית וקבלה בזמן הפירעון של השקים".

במכבסה בנתניה נבדקו שוברי אשראי ונמצאו תשעה עשר שוברי אשראי בסה"כ 1,796 שקלים, שלא נמצאו רשומים בקופה נוספת. בעל העסק טען: "חשבתי שהחיוב של כרטיס אשראי דרך המסופון מספיק".

פקחי רשות המיסים הגיעו גם לשוק העירוני. בעסק למכירת ביצי משק ומכירת ירקות בשוק בעיר נתניה, נמצא כי בעל העסק אינו מנהל ספרים כלל. פדיון יום הביקורת הסתכם בסה"כ 1,032שקלים. בעל העסק הסביר לפקחים, כי "זה עסק חדש רק ארבעה חודשים עובד".

במוסך פחחות וצבע בנתניה הסתבר כי לא נרשמו הכנסות מצ'ק בסך של 9,500 שקלים. ההסבר "המנומק" שנתן המוסכניק היה: "זה שיק פיקדון, לא ידעתי שצריך לרשום אותו יש לי חשבונית שקשורה לזה אבל את השיק נתן עבורם מישהו אחר.

במזנון לממכר שווארמה לא נמצאו סרטי קופה בכלל. המוכר טען: "יש בעיה בקופה הרושמת עם הסרט הפנימי.."

בעלים של חנות הלבשה שלא רשמו הכנסות מיום הביקורת, עדין ממתינים לטכנאי וטענו בפני המבקרים: יש בעיה בקופה הזמנתי טכנאי…"

מרשות המיסים נמסר, כי פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן