פיגוע הדקירה: השוטר התעשת מיד וירה במחבל

0
274
חוקרים את זירת הפיגוע. צילום חטיבת דוברות המשטרה

במשטרת ישראל מסתמן, כי אירוע הדקירה שאירע בשעות הבוקר של יום שלישי במרכז נתניה אירע על רקע לאומני.

מהמשטרה נמסר, כי סמוך לשעה 10:45 הותקף שוטר מג"ב, שהיה בתפקיד ברחוב הרצל על ידי תושב נפת טול כרם באמצעות חפץ חד. בתגובה ירה לוחם המג"ב בדוקר ונטרל אותו. המפגע נפצע באורח בינוני.

עוד נמסר, כי הלוחם ואישה שנפצעה מרסיסי זכוכית וכן המפגע פונו לקבלת טיפול רפואי. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לשוטר טיפול רפואי ופינו אותולבית חולים לניאדו במצב קל, בהכרה מלאה, עם פצע דקירה בצוואר. גם הדוקר שנורה ונוטרל טופל על ידי צוותי מד"א ולאחר מכן פונה לבית חולים. מצבו בינוני.

פראמדיק מד"א, יקי חג'אג' סיפר: "כשהגענו ראינו צעיר כבן 26 בהכרה מלאה מתהלך כשהוא סובל מפצע דקירה בצוואר. ערכנו לו בדיקה רפואית מהירה והענקנו לו טיפול רפואי ראשוני במקום, שכלל עצירת דימום וחבישה, ופינינו אותו להמשך טיפול רפואי בבית חולים כשמצבו מוגדר קל. על המדרכה סמוך שכב הדוקר עם פציעה בפלג גופו העליון ולאחר טיפול פינינו אותו לבית חולים".

רמי בדש, תושב נתניה, הלך מטרים ספורים מהמפגע כאשר לפתע הבחין במפגע מתנפל על השוטר עם חפץ חד ודוקר אותו. בדש שחשב בתחילה, כי מדובר באירוע פלילי רץ לשוטר וניסה לעצור את הדימום בצווארו עד הגעת כוחות ההצלה.

בדש סיפר למערכת נתניה און ליין – נתניה און ליין, כי "הייתי מטרים ספורים מהמקרה. שני פקחים אחד היה ממשמר הגבול הלכו לפני ברחוב, פתאום המחבל חתך את שוטר משמר הגבול מאחור עם סכין גדולה. השוטר התעשת מיד ודפק בו כדור. השוטר דימם מהצוואר. לא ברור איך חולצה הגיעה לי ליד ועצרתי לו את הדם עד שהגיע איש של מד"א".

בדש הוסיף, כי "בהתחלה חשבתי שמדובר באירוע פלילי ואז תוך שניות הבנתי שמדובר בפיגוע, לפי הסכין גדולה. היתה לו סכין גדולה כמו חרב, כמו שבריה".

לדבריו במקום פרצה היסטריה, אזרחים היו בהלם ונשמעו צעקות מסביב. המחבל מנגד לא אמר מילה לא בעת שתקף את השוטר ולא לאחר מכן.

במשטרה מסרו, כי "מממצאים ראשוניים מסתמן כי המניע לאירוע לאומני. חקירת משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי נמשכת".