דלג על המודעה
Combar קידום אתרים ושרותי שיווק דיגיטלי לעסקים

פארק האופניים נתניה: כישלון על גלגלים

בפארק האופניים, בו הושקעו מיליוני שקלים, ישנם ימים ארוכים בהם ניתן לספור את הרוכבים בו על יד אחת. במצב כזה, מה הפלא שיש מי שאפילו מציע להפוך את הפארק למתחם מנגלים

פארק האופניים נתניה: כישלון על גלגלים

פארק האופניים - נתניה 2014. כמו תמיד, ריק מאדם

בפארק האופניים, בו הושקעו מיליוני שקלים, ישנם ימים ארוכים בהם ניתן לספור את הרוכבים בו על יד אחת. במצב כזה, מה הפלא שיש מי שאפילו מציע להפוך את הפארק למתחם מנגלים.

אם לשפוט לפי גורמים בכירים בעירייה, “בעיות סטטוטוריות שלא נפתרו ועדיין מצויות על השולחן”, הן שמעכבות את מימושה של אחת ההבטחות הנתנייתיות הכי גדולות בשנים האחרונות: פארק האופניים העירוני הראשון בישראל.

 מיליוני שקלים הושקעו בפארק שנחנך בקול תרועה רמה כבר בשלהי שנת 2008 – שנת בחירות להזכיר לקוראים – אולם, בפועל, העובדה כי אינו מותאם למשפחות ואינו אטרקטיבי במיוחד, כמו גם שבמשך שש שנים – למרות הבטחות חוזרות ונשנות – עיריית נתניה אינה מצליחה ליישם את מלוא תוכניותיה לפארק – בעיקר בשל סיבות בירוקרטיות – העלו את נושא הפארק שוב לכותרות.

 בתחקיר שערך נתניה און ליין, עוד בדצמבר 2009, התגלה מצבו העגום של הפארק, שהיה אמור להיות פנינה ספורטיבית ואטרקציה ישראלית, אבל הפך לפיל לבן, שהיום בו מגיעים אליו הכי הרבה רוכבים הוא –כמה אבסורדי –יום כיפור.

 בשנת 2011 עלה שוב נושא הפארק אל הכותרות ואל שולחן מועצת העיר. שוב פעם תירצו בעירייה תירוצים, הרחיבו על התוכניות העתידיות ועל הכוונה להפוך את פארק האופניים לפנינה. מלבד הקמת מתחם אקסטרים, כל שאר התחומים עליהם התחייבה העירייה ואשר אמורים היו להפוך את הפארק למושך קהל, לא יושמו עד היום.

עד היום אין בפארק חנות לציוד אופניים, גם לא בית קפה כפי שתוכנן או יזם שייקח על עצמו הקמת קבוצות רכיבה, ארגון חוגים לילדים ופיתוח הענף הזוכה בשנים האחרונות להתעוררות חסרת תקדים. ולא רק זה, אלא שגם התוכנית להפעלת הפארק במהלך שנת הלימודים כמרכז לימוד לאופניים, כלל לא יושמה – אבל – לפחות – לפני כחמש שנים זכתה לכותרות ענק בעיתונים.

צילום fotolia

צילום fotolia

 יתכן, כי התשובה לכך נעוצה בעובדה שבמקום, לפי התוכניות, הייתה העירייה אמורה להקים מבנה רב תכליתי בו תפעל אותה חנות אופניים ובו תתקיימנה גם פעילויות שונות. כמו כן אמור היה לקום בו בית קפה. אלא שלמרבה הפלא, או שלא, מבנה כזה כלל לא נבנה, כך שגם אם יזם כלשהו היה רוצה להתחיל ולהפעיל את המקום, הוא לא יכול היה לעשות זאת. זוכרים? “בעיות סטאטוטוריות” – כאלה המונעות התחלת בנייה.

 כאשר זוהי תמונת המצב העגומה, כצפוי, יש גם מי שמציע להפוך את הפארק לאטרקציה אחרת. למשל, לשלב בפארק מתחם מנגלים משפחתי ופינות משחק לילדים, וזאת כדי למשוך יותר קהל.

 מפתיע עוד יותר הוא הזגזוג בתגובות העירוניות. בעוד שלפני שש וחמש שנים ציינו הגורמים השונים, כי למרות שמדובר בפארק אופניים עם מסלול מקצועי, הראייה היא ראייה הפונה לכל המשפחה – לפחות בחזון. הרי שכיום טוענים בעירייה, שמדובר בפארק אופניים בעל אופי מקצועי וחצי מקצועי. באשר להתחייבויות שנותרו בשלב זה על הנייר, בעירייה מעדיפים, בדיוק כפי שהעדיפו לפני כשנה ושנתיים, שלא להתחייב על תאריכי יעד. למה? ככה.

 

 

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

11 תגובות

 1. משהו שם צריך להסביר להם – ששום פרוייקט לא הופך להיות ויראלי בלי שיווק נכון !
  ופשוט לא עשו לו שיווק !

  השב
 2. גם האופניים החשמליים שנמצאות בכל בית טרפו את הקלפים וגם המיקום המאוד בעייתי לילדים להגיע באופן עצמאי. אפשר לשלב את המתחם עם סקייטפארק ולהביא קהל חדש שגדל משנה לשנה.

  השב
 3. סוף מעשה במחשבה תחילה
  קודם משקיעים מיליונים ואחר כך משנים מתקנים חושבים פעם שניה.

  השב
 4. בדיוק מה שקרה עם הציר הכחול

  השב
 5. הגיע הזמן שהעיריה תשקיע בהורדת הנטל על האזרחים ולא בהשקעת כספים לריק ובמסיבות וארועים וביזבוז כספי ציבור הם שם בשבילנו עם הכספים שלנו

  השב
 6. צריך להילחם על העיר שלנו ולא להפקיר אותה בידי בעלי אינטרסים

  השב
 7. לאחר הכישלון הזה עוד רוצים להקים שביל אופניים ברחוב הרצל ולהקטין את הכביש ולפגוע בעסקים ובתושבים פשוט חלם חברים פה זה לא תל אביב למרות שאנחנו משלמים ארנונה דומה

  השב
 8. אם מישהו מצפה מרשות מקומית ששולטת המועצה יותר מאשר קדאפי שלט בתקופה הכי זוהרת שלו, אם מישהו מצפה ממועצה שמתוך 27 חברים, יש לה קואליציה של 26 נבחרים, אם אתם מצפים שמישהו שיושב בשלטון ויש לו עוד 4 שנים כהונה, יש לו 26/27 חברי מועצה, אם באמת ציפתם שישימו עליכם ז…. אז יש לכם טעות!! זו המועצה הגרועה ביותר! ״המושחתת״ ביותר (רוב אפסולוטי כזה הוא מבחינתה שחיתות) עד כה מעל שנה שלמה של פעילות ולא שמעתי המון חברים שיושבים בגועליציה!! בלי למנות שמות ולהיכנס לפרטים. חלם בדיקטטורה של נתניה!

  השב
 9. כל כך הרבה שטחי "כימעט"… למה אי אפשר לבנות פארק נורמלי כמו ברעננה או הרצליה עם מתחמים ייעודיים לכל ה"כימעטים" שעיריית נתניה מנסה להמציא.
  ושוב חוזרים לזה שהעיריה לא משקיעה בצעירים, בזוגות הצעירים ובכלל.
  העיקר שנותנים לכל מיני קבלנים "לזכות" במיכרזים בונים בלי חזון ובלי ראיה כוללת, הורסים בונים מחדש ואח"כ משאירים חצי מוכן. ולתושבים מוכרים לוקשים מכאן ועד להודעה חדשה על כך השעירייה בגרעון.

  השב
 10. במה בדיוק הושקעו המליונים ואיפה?? עדיף שתהפכו אותו לגן כלבים עדיף..שיהיה להם איפה לשחק ולרוץ

  השב
 11. ככה מתנהלים עם כספי הציבור ועוד ויבקשו להעלות את הארנונה כי חסר כסף בקופה

  השב

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים