דלג על המודעה

עתירה נגד לב השרון: הפקעתם, שלמו פיצוי

בני זוג מאחד היישובים בלב השרון הגישו עתירה נגד המועצה והוועדה המקומית בדרישה להחזיר לרשותם שטח שהופקע לפני שנים ולפיצוי של מאות אלפי שקלים; טרם התקבל כתב הגנה

עתירה נגד לב השרון: הפקעתם, שלמו פיצוי

מייצגים עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און

בימים אלה הוגשה, לבית המשפט המשפט מחוזי – מרכז, עתירה, אשר הוגשה על ידי בני זוג המתגוררים באחד מיישובי לב השרון, נגד מועצת לב השרון והוועדה המקומית לתכנון ולבניה – לב השרון.

בעתירה אשר הוגשה על ידי עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, נטען, כי לפני עשרות שנים פלשו המועצה והוועדה המקומית לשטחם של בני הזוג, סללו בשטח הפרטי כביש, בשטח של מעל 100 מ”ר.

עוד טענו עורכי הדין כהן ובר-און, כי בנוסף הפקיעו המועצה והוועדה המקומית את השטח בהפקעה אותה הגדירו כ”דחופה”, זאת לצורך הקמת מפני ציבור. מהעתירה עולה, כי ההפקעה נעשתה לפני עשרות שנים ולמרות כל הזמן שחלף, לא הוקם במקום כל מבנה ציבורי והשטח נותר שומם עשרות שנים. עוד עולה, כי כל פניות בני הזוג לנציגי המועצה והוועדה, שהשטח יוחזר להם לא הועילו.

בני הזוג תובעים בעתירתם פיצוי בסך 300 אלף שקלים בגין סלילת הכביש, הוצאת הכביש משטחם ופיצוי בסך 500 אלף שקלים בגין הפקעת הקרקע. עוד דורשים בני הזוג לבטל את ההפקעה לאלתר ולהחזיר את השטח המופקע לידיהם. לחילופין תובעים בני הזוג 1,3 מיליון שקלים פיצוי במידה וההפקעה תשאר.

ממועצת לב השרון נמסר בתגובה, כי “העתירה טרם התקבלה במשרדי המועצה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה . לכשתתקבל, המענה יינתן במסגרת ההליך המשפטי”.

אופירה חסיד

עיתונאית at ksn
אופירה חסיד משמשת כעיתונאית וכעורכת משנה בשבועונים נתניה און ליין, השרון שלי ובפורטל ksn.
אופירה חסיד

Latest posts by אופירה חסיד (see all)

תגובות

תגובות

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

מאמרים נוספים