עשור לפרויקט השותפות בין בית ספר אלדד נתניה לריקרדה הוך

0
131
אלדד נתניה - משלחות
עשור לפרויקט שותפות והחלפת משלחות. בית ספר אלדד נתניה ובית ספר ריקרדה הוך גיסן גרמניה

עשור לפרויקט השותפות בין בית ספר אלדד בנתניה לבין בית הספר ריקרדה הוך שבגיסן גרמניה. במסגרת הפרויקט הגיעה לפני כחודש קבוצה של 21 תלמידים ומורים מגיסן, לביקור גומלין ולהמשך עבודה משותפת.

התלמידים משתתפים  בסדנאות ודנים בשאלות, במטרה לפתח מודעות ואחריות חברתית ולהבין לעומק את המשמעות של קבלת האחר ואחווה בין אנשים ועמים.

בקיבוץ קטורה למדו התלמידים על ייצור אנרגיה סולארית בערבה, בירושלים ביקרו בבית המשפט העליון ובבית התפוצות הפיקו לקחים מהישרדות היהודים בגולה במשך אלפיים שנה.

מהעיר נתניה נוטלים כאמור חלק בפרויקט עשרות תלמידים מבית הספר אלדד, הרואים בו, מיזם חינוכי מבוסס דיון ערכי בנושא הקיימות בפרט והקשר לערכי ההתנהגות החברתית בכלל, כאשר כל זיכרון השואה והנצחתה הוא מרכיב בסיסי ומשמעותי לשיח בין התלמידים.

בברלי אבולף, רכזת הפרוייקט מטעם בית הספר אלדד, ציינה כי “בעיניי המיזם הינו הזדמנות פז להרחיב אופקים, להכיר תרבויות אחרות, דווקא על רקע משקעי העבר, ליצור קשרים ראשוניים להמשך שיתוף פעולה במהלך השנים, גם ברמה האקדמית וגם ברמה החברתית ולהבין את פוטנציאל ההשפעה שיש לתלמידים על הכפר הגלובלי.

“אני חייבת לציין כי צוות מסור של מורים פועלים בפרויקט בהתנדבות ויש מקום להודות להם וכן להנהלת בית הספר אלדד על התמיכה והאמונה בפרויקט”. את המיזם מלווה ותומכת, האגודה לעידוד תיירות וערים תאומות, הרואה במיזם מעבר להעמקת קשרי תרבות, הזדמנות להצגת מדינת ישראל בכלל והעיר נתניה בפרט בפני צעירים וצעירות שרבים מהם הופכים לשגרירים של רצון טוב.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן